reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TESVOLT
Przemysł elektroniczny |

Tesvolt zainwestuje 60 mln euro w budowę gigafabryki

Tesvolt planuje budowę nowej Gigafactory w swojej siedzibie w Lutherstadt Wittenberg w Niemczech. Inwestycja dziesięciokrotnie zwiększy obecne moce produkcyjne firmy.

Przedsięwzięcie ma dotyczyć budowy wysoce zautomatyzowanego budynku produkcyjnego systemów akumulatorowych oraz nowego centrum badawczo-rozwojowego. Spółka podała w komunikacie prasowym, że docelowo celem jest osiągnięcie zdolności produkcyjnej do 4 GWh rocznie. Budowa ma ruszyć wiosną 2023 roku, a zakończyć się w 2024 roku.

Aby osiągnąć swój cel, Tesvolt zainwestuje około 60 milionów euro w budowę dwóch nowych budynków, a także w renowację istniejących obiektów. Firma spodziewa się, że będzie kwalifikować się do dotacji w wysokości do 12 mln euro za pośrednictwem Investitionsbank Sachsen-Anhalt.

W dłuższej perspektywie, Tesvolt spodziewa się, że stworzy ponad 400 miejsc pracy, głównie w obszarach badań i rozwoju, logistyki i planowania projektów wraz z ekspansją. Firma twierdzi ponadto, że gigafabryka będzie jednym z największych obiektów komercyjnych stacjonarnych systemów magazynowania energii w Europie.

„W przyszłości nasza nowa Gigafactory ma produkować do 80 000 systemów pamięci masowej rocznie, co odpowiada dziesięciokrotnemu wzrostowi w stosunku do dzisiejszych mocy produkcyjnych. Dzięki temu kamieniowi milowemu przyczyniamy się do zwiększenia międzynarodowej niezależności na rzecz europejskiej transformacji energetycznej.” – mówił w komunikacie prasowym Daniel Hannemann, dyrektor generalny i współzałożyciel Tesvolt.

W nowej fabryce, na dwóch kondygnacjach, o łącznej powierzchni prawie 6000 m2 mają być produkowane akumulatorowe systemy magazynowania energii. W pełni zautomatyzowany system regałów wysokiego składowania czterokrotnie zwiększy pojemność magazynową, a nowa linia produkcyjna, wykorzystująca roboty, zapewni wysoce wydajną, elastyczną i skalowalną produkcję modułów bateryjnych.

Celem nowego budynku badawczo-rozwojowego ma być punkt wyjścia dla przyszłego innowacyjnego sprzętu i oprogramowania firmy Tesvolt. Budynek badawczo-rozwojowy zostanie połączony z fabryką za pomocą szklanej kładki, co umożliwi szybką i sprawną komunikację między zespołami. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2