reklama
reklama
reklama
© Renex
Przemysł elektroniczny |

Mikro-Automatyka inwestuje

Mikro-Automatyka, gdańska firma dostarczająca usługi obejmujące montaż SMT i THT, wsparcie logistyczne oraz projektowe, zainwestowała w trzecią linię produkcyjną. W przedsięwzięciu pomogła Grupa Renex.

Grupa poinformowała w nadesłanej do Evertiqa notce prasowej, że gdańska Mikro-Automatyka świętuje 21-lecie swojej działalności, uruchamiając trzecią linię produkcyjną we współpracy z Grupą Renex.

Założona w 2002 roku Mikro-Automatyka regularnie inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne

„Współpraca z Grupą RENEX pozwala na stałe, regularne zwiększenie mocy i optymalizację procesów produkcyjnych. W ramach współpracy, firma przez ostatnie 8 lat zakupiła wiele urządzeń firmy YAMAHA oraz piec lutowniczy nowej generacji Heller 1707. Z okazji 21-lecia firma postanowiła zainstalować trzecią linię produkcyjną.” – czytamy w nadesłanej notce prasowej z Grupy Renex.

Nowa, trzecia linia produkcyjna na początku będzie składała się z:

  • YAMAHA YSM 10 - automatu o optymalnej wydajności 31 tysięcy komponentów na godzinę (CPH), który zachowuje precyzję na poziomie ±0.025mm;
  • drukarki pasty lutowniczej YCP10 z automatycznym dopasowaniem prędkości oraz kątem natarcia rakli, który jest regulowany w zakresie 1 stopnia między 45 a 65°.

Mikro-Automatyka zakupiła od Grupy Renex również kolejną automatyczną inspekcję optyczną YAMAHA AOI YSI-V 3D, przeznaczoną do automatycznej kontroli jakości i wykrywania wad w produktach elektronicznych i mechanicznych. Renex podaje, że maszyna wykorzystuje skanowanie 3D i sztuczną inteligencję do dokładnej i szybkiej inspekcji produktów, co w rezultacie wpływa na wysoką jakość i niezawodność kontroli. 

Jest to kolejna owocna współpraca Grupy Renex i gdańskiej Mikro-Automatyki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1