reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Britishvolt
Przemysł elektroniczny |

Britishvolt prowadzi rozmowy na temat ewentualnej sprzedaży

Brytyjski start-up Britishvolt poinformował, że prowadzi rozmowy z konsorcjum inwestorów na temat sprzedaży większościowego pakietu udziałów w firmie. Nie ujawniono żadnych nazwisk.

W listopadzie firma otrzymała krótkoterminowe wsparcie finansowe, które pomogło jej utrzymać się na powierzchni. Jak podaje serwis Batteries News, od niedawna trwają jednak dyskusje na temat zapewnienia „długoterminowej stabilności i finansowania niezbędnego do kontynuowania” rozwoju i produkcji baterii w Wielkiej Brytanii.

Britishvolt wystosował komunikat, z którego wynika, że obie strony przekażą więcej szczegółów w odpowiednim czasie, nie mając w tym momencie nic więcej do dodania.

W zeszłym roku Britishvolt zapowiedział plany budowy nowej gigafabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Anglii. Inwestycję oszacowano na 3,8 miliarda funtów, czyli ok. 4,6 mld USD. Przedsięwzięcie zostało wsparte przez grupę wydobywczą Glencore (GLEN.L), a także przez tamtejszy rząd

Należy dodać, że rząd brytyjski reklamował projekt Britishvolt jako kamień milowy w kierunku przyszłych inwestycji z sektora e-mobilności. Było to pokłosie polityki prowadzonej przez Wielką Brytanię, która zmierza w kierunku wprowadzenia zakazu samochodów z silnikami spalinowymi w 2030 r.

Niesprzyjające wiatry dla inwestycji nadeszły zeszłego lata. Britishvolt poinformował wtedy opinię publiczną, że zebrał jedynie około 200 milionów funtów i został zmuszony do przesunięcia harmonogramu produkcji, powołując się na zewnętrzne trudności gospodarcze.

Jak pisze Batteries News, fabryka ma już pozwolenie na budowę, a także lokalne poparcie polityczne. Tym samym, inwestor dysponujący wystarczającym wsparciem finansowym mógłby stosunkowo szybko zbudować taki zakład.

Nie milkną również echa na temat ewentualnego niepowodzenia przedsięwzięcia. W tym przypadku, dyrektorzy branży motoryzacyjnej są zgodni, że bez lokalnej produkcji akumulatorów, znaczna część brytyjskiego przemysłu samochodowego, zapewne przeniosłaby się za granicę. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1