reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Telbud
Przemysł elektroniczny |

Polska firma zabezpieczy granicę Polski z Federacją Rosyjską

Telbud podpisał w grudniu umowę ze Strażą Graniczą na zaprojektowanie i wybudowanie bariery elektronicznej, która będzie składała się z zespołu urządzeń, oprogramowania, komponentów teleinformatycznych oraz elementów pomocniczych do ochrony granicy państwa polskiego.

Jak podaje Telbud w komunikacie prasowym, zadaniem elektronicznej bariery będzie zapewnienie kompleksowego obrazu sytuacji na zabezpieczanej granicy, gromadzenie, przetwarzanie oraz nieprzerwane przekazywanie informacji, niezależnie od ukształtowania terenu i warunków atmosferycznych. Bariera elektroniczna ma również zapewnić rozpoznanie oraz identyfikację zagrożeń i ich sprawców. Kolejnym ważnym czynnikiem jest możliwość zbierania materiału dowodowego oraz podejmowania działań nastawionych na zatrzymanie sprawców.

Telbud powstał w 1987 roku, zaczynając od realizacji usług w branży telekomunikacyjnej, informatyki i telewizji kablowej. Ważny dla historii firmy był rok 1992, gdy to Telbud uzyskał patent na autorski projekt komputerowego systemu bilingowego dla analogowych central telefonicznych. W przeciągu trzynastu lat firma rozbudowała blisko 500 central telefonicznych o systemy bilingowe dla TP SA, resortów służby zdrowia, górnictwa i energetyki oraz hotelarstwa.

Obecnie firma specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu oprogramowania integrującego systemy zabezpieczeń technicznych. Na stronie Telbudu możemy przeczytać o prowadzeniu nadzoru nad 320 obiektami. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama