reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TRUMF Heuttinger
Biznes |

Będzie nowa fabryka TRUMPF Huettinger w Polsce

Polski oddział założonego w 1923 roku niemieckiego przedsiębiorstwa z siedzibą główną w Ditzingen koło Stuttgartu w ostatnich trzech latach działalności zwiększył swoje obroty rdr o blisko 30%, osiągając kwotę 833 mln zł na koniec ostatniego roku obrachunkowego. W 2022 roku firma zatrudniła 500 nowych osób i wciąż planuje zmiany. Producent przygotowuje się do nowej inwestycji na warszawskiej Białołęce – budowy fabryki o powierzchni 25 000 mkw.

TRUMF Heuttinger Polska pisze w komunikacie prasowym, że nowy zakład produkcyjny na przestrzeni czterech lat ma zagwarantować silny wzrost obrotów i niemal potrojenie obecnego poziomu zatrudnienia. Rozpoczęcie budowy fabryki podzespołów elektronicznych, w tym montażu obwodów drukowanych oraz szaf sterowniczych, o powierzchni ok. 25 000 m2 ma zostać ogłoszone w 2023 roku.

„W TRUMPF Huettinger w pierwszej kolejności interesuje właśnie perspektywa globalna, ponieważ 100 proc. naszej produkcji trafia na eksport. Według szacunków naszych wewnętrznych ekspertów, do 2030 roku roczna wartość tego sektora przekroczy bilion dolarów. Już teraz robimy co w naszej mocy, by w jak największym stopniu partycypować w rozwoju branży. Mamy przy tym pełną świadomość silnej konkurencji, dlatego stale rozwijamy dział Badań i Rozwoju, który aktualnie liczy już 200 wysoko wykwalifikowanych inżynierów i doktorów tworzących wszystkie nasze produkty. Również w produkcji inwestujemy w nowe technologie, zwiększamy moce produkcyjne i zatrudnienie.” – podkreśla Paweł Ozimek, prezes TRUMPF Huettinger w Polsce.

Po zakończeniu inwestycji, całkowita powierzchnia produkcyjna zakładów TRUMPF Huettinger Polska będzie wynosiła 55 000 m2.

„W ramach planu inwestycyjnego jako punkt odniesienia wyznaczyliśmy przełom 2026 i 2027 roku. Cele, które chcemy osiągnąć przez następne 4 lata są bardzo ambitne, ale mamy pełne przekonanie do naszego potencjału  i olbrzymich możliwości dalszego wzrostu. We wspomnianym okresie chcielibyśmy zwiększyć zatrudnienie z ok. 1 200 do ponad 3 000 osób i osiągnąć obroty na poziomie 3,7 mld zł rocznie.” – mówi Paweł Ozimek.

TRUMPF Huettinger poinformował w komunikacie, że kampania rekrutacja już się rozpoczęła.

„Celem spółki na najbliższe lata jest także stała optymalizacja i konsekwentne doskonalenie procesów logistycznych, produkcyjnych i technologicznych. Wymuszają to nie tylko coraz większe wolumeny, ale także rosnące wymagania klientów, którzy z roku na rok oczekują coraz bardziej doskonałych produktów, dostarczanych w rekordowo szybkim czasie. Aby temu podołać, tylko w tym roku TRUMPF Huettinger zwiększył wewnętrzne zdolności magazynowania o 71 proc., do poziomu 2,6 tys. miejsc paletowych. Firma po raz kolejny poprawiła także wskaźnik niezawodności produkowanych urządzeń, który dla najbardziej zaawansowanych produktów wynosi obecnie 0,8 proc., co jest doskonałym wynikiem w tym obszarze. – Te liczby mogą mówić niewiele, ale znacznie mocniej na wyobraźnię wpływa fakt, że w 2022 roku przez strefę przyjęcia towaru w naszym magazynie przeszły ponad 153 miliony różnych materiałów i produktów. Od strony eksportowej również mówimy  o rekordowych wynikach. Do 34 państw Świata trafiły 24 tysiące wysyłek. Liczymy jednak na to, że ten rekord nie przetrwa długo i uda się go pobić już za 12 miesięcy.” – podsumowuje Piotr Świątkiewicz, Dyrektor Działu Produkcji TRUMPF Huettinger.

TRUMPF Huettinger to producent zasilaczy do procesów powlekania plazmowego, nagrzewania indukcyjnego i wzbudzania laserów. Jak informuje firma, jej produkty dostarczają energii procesowej dla wielu gałęzi przemysłu high-tech, dzięki której największe światowe firmy, wykonujące m.in. smartfony, telewizory, samochody, panele fotowoltaiczne czy szkło architektoniczne, mogą  tworzyć i udoskonalać swoje produkty. Systemy zasilające, które produkuje TRUMPF Huettinger wykorzystywane są do wytwarzania struktur półprzewodnikowych zaawansowanych technologicznie pamięci 3D i procesorów, do pokrywania powierzchni szklanych i plastikowych (telewizory i monitory LED, OLED, LCD, wyświetlacze telefonów, szkło optyczne, przemysłowe i budowlane), utwardzania powierzchni metalowych, etc.

Niemiecki producent posiada posiada centra badawczo – rozwojowe i produkcyjne w Polsce oraz w Niemczech, a także oddziały sprzedaży i serwisu, które zlokalizowane są w różnych miejscach Europy, Ameryki i Azji. W Polsce firma zatrudnia ok. 1200 pracowników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama