reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch
Przemysł elektroniczny |

Bosch przygotowuje się na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne półprzewodniki

Niemieckie przedsiębiorstwo, chcąc utrzymać pozycję wiodącego dostawcy kluczowych produktów dla przemysłu motoryzacyjnego i elektroniki użytkowej, rozszerza swoje możliwości rozwojowe w obszarze półprzewodników, chipów, etc.

Światowy rynek półprzewodników, pomimo ostatnich perturbacji, wciąż się rozwija i nie zamierza się zatrzymać. Firmy z tej branży, które chcą pozostać w grze, muszą podążać za zmianami, a nawet je wyprzedać i kreować. Jak czytamy w komunikacie prasowym firmy Bosch, firma systematycznie przygotowuje się do dalszego wzrostu: w lipcu 2022 roku firma ogłosiła, że zainwestuje miliardy euro we własny biznes półprzewodników. W Dreźnie oraz Reutlingen Bosch utworzy w najbliższych latach nowe centra inżynieryjne. Rozwijana ma być też działalność produkcyjna, by nie dopuścić do sytuacji, w której firma nie byłaby w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów. Z tego powodu, również w Dreźnie, uruchomiono w 2021 roku fabrykę płytek 300 mm, która już po roku działalności zdążyła powiększyć powierzchnię clean roomów. Rozbudowywany jest także zakład w Reutlingen, zajmujący się produkcją płytek 200 mm. W Penang w Malezji trwa budowa centrum testowego, którego uruchomienie planowane jest na 2023 rok.

Wszystkie te ruchy odnoszą się do globalnej sytuacji rynku półprzewodników. W przypadku samych półprzewodników motoryzacyjnych S&P Global Mobility przewiduje się średni roczny wzrost o 12% do 2028 r. Dodajmy, że w 2021 r. ten segment rynku był wart około 49 miliardów USD. Kluczowymi czynnikami, które napędzają ten rozwój i wzrost są półprzewodniki do zelektryfikowanej i zautomatyzowanej jazdy. 

„Chcemy nadal być wiodącym dostawcą kluczowych produktów dla przemysłu motoryzacyjnego i elektroniki użytkowej. Dlatego oprócz naszej działalności produkcyjnej konsekwentnie rozwijamy również nasze możliwości rozwojowe w obszarach układów scalonych, systemów na chipie (SoC), czujników mikromechanicznych i półprzewodników mocy. Poprzez nasze aktywne uczestnictwo w licznych komitetach eksperckich i projektach finansowanych ze środków publicznych, pomagamy kształtować rynki przyszłości” — mówi Jens Fabrowsky, który jako wiceprezes wykonawczy w dziale Automotive Electronics jest odpowiedzialny za działalność w zakresie półprzewodników w firmie Bosch.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama