Renex i AGH podsumowują wspólne projekty
Grupa Renex i Akademia Górniczo-Hutnicza podsumowały trzy projekty dotyczące wyposażenia pracowni naukowych i dydaktycznych.
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH zainwestował niedawno w wyposażenie trzech pracowni naukowych i dydaktycznych. Inwestycja miała na celu pełne zmodernizowanie i przystosowanie ich do współczesnych standardów, czytamy w komunikacie prasowym grupy Renex.
Pierwszy wspólny projekt polegał na przygotowaniu przestrzeni, która umożliwiłaby gromadzenie w jednym miejscu najbardziej zaawansowanej aparatury, która pozwoliłaby odtworzyć w warunkach laboratoryjnych nowoczesne standardy przemysłowe , a także umożliwiałaby prototypowanie nowych rozwiązań dla przemysłu, prowadzenie badań diagnostycznych, opracowywanie nowych architektur oraz rozwiązań do realizacji zadań pomiarów i sterowania. W efekcie powstało Interdyscyplinarne Laboratorium Badawcze, w którym mogą prowadzić badania pracownicy naukowi oraz doktoranci.
W ramach drugiego projektu wyposażono laboratorium przeznaczone dla kół naukowych, w którym studenci mogą realizować swoje pomysły i projekty, w tym np. z zakresu zaawansowanej robotyki.
Trzeci projekt polegał na stworzeniu nowoczesnego laboratorium energoelektroniki, które pozwoliłoby studentom sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w praktyce, nauczyć się obsługi aparatury pomiarowej, a także jak uruchamiać, testować oraz analizować rzeczywiste układy elektroniczne również w zakresie aplikacji układów sterowania.
Renex przygotował dla AGH stanowiska pracy oparte o modułowy system antystatycznych mebli REECO, które zapewniają ergonomiczne stanowiska praca oraz możliwość łatwej rekonfiguracji. Polska firma dostarczyła również serię robotów oraz urządzeń specjalistycznych.
Renex odnotował w ostatnim czasie duży wzrost zamówień zagranicznych, rozszerzając swoją dystrybucję m.in. o Japonię, Holandię, Belgię, Irlandię, Szwajcarię, Stany Zjednoczone, Ekwador i Arabię Saudyjską.