reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Wamtechnik inwestuje w kolejną halę produkcyjną

Polski producent systemów zasilania oraz pakietów bateryjnych i akumulatorowych ogłosił, że zainwestuje w kolejną halę produkcyjną w podwarszawskim Piasecznie. Zakończenie inwestycji planowane jest na 3 kwartał 2023 r.

Wamtechnik poinformowało w nadesłanym  komunikacie prasowym, że w ostatnich latach notowało stały wzrost obrotów oraz przychodów ze sprzedaży. Dodatkowo, zarząd spółki szacuje, że 2022 rok zakończy wynikiem wyższym o ok. 40% w porównaniu do zeszłego roku. Rozwój firmy na takim poziomie jest ściśle związany z pilną potrzebą rozwoju zaplecza produkcyjnego.

Nowa hala produkcyjna pozwoli tym samym zwiększyć moc produkcyjną o 50%, a także przyczyni się do wzrostu zatrudnienia. Wamtechnik nie chciał szukać nowej lokalizacji dla zakładu, postanowił wybudować go w Piasecznie, tak jak pozostałe. W tej chwili polski producent posiada trzy wydziały produkcyjne, zajmujące powierzchnię 7 000 m2, w których zatrudnia ponad 300 osób.

Jak czytamy w komunikacie, nowy budynek ma zostać wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne, na których będą produkowane kluczowe i największe pod względem energii oraz volumenu zamówień projekty w technologii litowo jonowej. Oprócz powierzchni produkcyjnej, firma powiększy się również o przestrzeń magazynową, a także biurową, która została przewidziana na drugiej kondygnacji. Nowy obiekt będzie zasilany odnawialnymi źródłami energii, a szczególny nacisk w projekcie położono na instalacje fotowoltaiczne.

Wamtechnik świętował w tym roku 30 lat istnienia, a swoją działalność zaczynał od produkcji pakietów ogniw dla polskich producentów oświetlenia awaryjnego oraz dostaw specjalistycznych ogniw litowych dla polskiego przemysłu. Jako przełomowy moment w historii, firma uznaje otrzymanie autoryzacji Panasonic na produkcję pakietów w technologii litowo-jonowej, jako pierwsza firma w Europie Środkowo-Wschodniej a do 2012 r. jedyna w tym rejonie. Obecnie systemy bateryjne produkowane przez Wamtechnik zasilają maszyny i urządzenia w większości sektorów europejskiego przemysłu – używa się ich np. w protezach kolan, ogrzewaczach płynów infuzyjnych, pompach infuzyjnych, w motocyklach elektrycznych, rowerach, przemysłowych napędach elektrycznych, etc.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1