reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq
Przemysł elektroniczny |

Duotec czerpie korzyści ze swojej pracy

W 2022 roku firma Turck duotec GmbH postanowiła być po prostu firmą Duotec. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat u niemieckiego producenta wydarzyło się znacznie więcej niż zmiana nazwy. Evertiq skorzystał z okazji, aby porozmawiać o wzroście, inwestycjach i przyszłości z dostawcą EMS.

Patrząc wstecz na rok 2022, dyrektor generalny i CSO firmy Duotec, Philip Mirliauntas, powiedział Evertiqowi, że biorąc pod uwagę wszystkie wyzwania roku, był to w zasadzie rok pozytywny - zarówno w odniesieniu do wzrostu firmy, jak i rozwiązań.

"Pomimo tych pozytywnych efektów, łańcuch dostaw oczywiście był wyzwaniem. Zawsze znajdowaliśmy rozwiązanie, ale z dużym nakładem sił i środków. Nie wiemy jak będzie dalej, ale na koniec dnia wszyscy czujemy, że mamy trochę ulgi w alokacji, ale jeszcze nie wielką ulgę."

Duotec jest dostawcą EMS, ale także twórcą rozwiązań i produktów sensorowych, co pod wieloma względami czyni firmę nieco dziwną wśród tradycyjnych dostawców EMS. Poprzez swoją ofertę fabsolutions firma koncentruje się na usługach produkcji elektroniki. Natomiast dzięki związanemu z badaniami LabFab, firma może oferować również usługi prototypowe związane z EMS. Z kolei dzięki sensesolutions może łączyć technologię czujników i łączność z rozwiązaniami produktowymi i platformowymi - własnymi produktami i rozwiązaniami opracowanymi przez firmę, co zasadniczo sprawia, że jest to usługa ODM. Nie zapomnijmy również o nextsolutions, który skupia się na innowacjach następnej generacji i przełomowych technologiach. To tutaj firma inwestuje w startupy i działa jako inwestor strategiczny, dostarczając wiedzę i doświadczenie w zakresie procesu industrializacji.

W bardzo krótkim czasie nastąpił spory ruch ze strony Duotec. Pod koniec 2020 roku grupa Duotec nabyła większościowy udział w firmie ml&s manufacturing, logistics and services GmbH (ml&s), dostawcy usług EMS. Przejęcie to przyniosło grupie Duotec 500 dodatkowych osób oraz kampus przemysłowy o powierzchni ok. 100 000 m2.

W roku 2021 firma wciąż inwestowała w start-upy, poszerzała grono pracowników i inwestowała w swoje technologie produkcyjne. Skupiała się również na badaniach podstawowych i rozwoju mikroelektroniki. W tym też roku w zakładzie w Halver powstał związany z badaniami LabFab.

Z kolei w 2022 roku, duotec i ESCHA Group powiększyły się o nowe możliwości produkcyjne w Europie Środkowej. Obie firmy wspólnie nabyły 49% udziałów w SVI Hungary Kft. od SVI Group. W momencie tego ogłoszenia stało się również jasne, że firmy dążą do przejęcia pozostałych 51% w ciągu najbliższych dwóch lat.

Patrząc w niedaleką przyszłość, sięgającą 2023 roku, Philip Mirliauntas powiedział, że istnieje możliwość wzrostu, w dużej mierze dzięki docelowym branżom firmy. Jednak największym wyzwaniem na następny rok, Mirliauntas jest pewien, że pozostanie sytuacja alokacyjna.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama