reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Foxconn
Przemysł elektroniczny |

Fabryka iPhone’ów objęta ścisłym lockdownem

W środę ogłoszono objęcie ścisłym lockdownem strefy ekonomicznej w chińskim mieście Zhengzhou. Mieści się tam fabryka Foxconn, podwykonawcy Appple’a.

Jak donoszą media, lockdown ma potrwać tydzień, do 9 listopada. W tym czasie zabroniono mieszkańcom strefy wychodzenia z domów i kwater pracowniczych. Wyjątkiem objęto udanie się na testy PCR i pilną pomoc medyczną. Każdy mieszkaniec będzie codziennie badany na obecność wirusa, a osoby unikające testu zostaną odpowiednio ukarane przez władze. Ze skutkiem natychmiastowym wprowadzono również zamknięcie dróg, po których mogą poruszać się jedynie pojazdy ze specjalnym pozwoleniem. Wszystko zostało zamknięte oprócz supermarketów i aptek. Wprowadzone restrykcje są konsekwencją chińskiej polityki „zero covid”.

W strefie ekonomicznej w Zhengzhou mieści się największa fabryka Foxconn, w której składane są iPhony. Zatrydnionych jest tam około 200 tysięcy pracowników.

Foxconn zapewniał w weekend, że panuje nad sytuacją i należy oczekiwać szybkiego powrotu do normalnego funkcjonowania fabryki. Do mediów jednak w ciągu kilku ostatnich dni przedostawały się informacje o uciekających ze strefy pracownikach, którzy obawiali się zarówno zaostrzenia restrykcji, jak i zakażenia. 


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama