reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Phoenix Contact
Przemysł elektroniczny |

Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsce

W ciągu najbliższych 8 lat niemiecki producent automatyki przemysłowej planuje podwoić produkcję w Polsce. W tym celu zaplanował kolejne inwestycje w Nowym Tomyślu i Tarnobrzegu.

W Nowym Tomyślu Phoenic Contact rozbudowuje swój kompleks. Produkcja w nowej hali powinna rozpocząć się za dwa lata. Z kolei nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni 21 000 m² zostanie wybudowany w Tarnobrzegu.

Phoenix Contact zatrudnia obecnie 3 300 pracowników w Polsce, na świecie zaś łącznie 20 300. Po zakończeniu inwestycji kadra w polskich oddziałach ma zostać poszerzona do niemal 5 000 osób w perspektywie do 2030 roku.

Warto dodać, że w przyszłym roku niemiecki producent automatyki będzie obchodził stulecie istnienia. 5 maja 1923 roku w Essen Hugo Knümann założył przedstawicielstwo handlu produktami przemysłowymi pod nazwą Phönix Elektrizitätsgesellschaft Hugo Knümann GmbH & Co. KG. W 1949 roku  Knümann zatrudnił na stanowisku dyrektora technicznego inżyniera Josefa Eiserta, który dostrzegł potencjał, jaki drzemie we własnej produkcji. W konsekwencji w 1957 roku w Blombergu powstała pierwsza hala produkcyjna firmy.

Piotr Andrzejewski, Menadżer Segmentu Rynku DC w Phoenix Contact, poinformował Evertiq, że 50 lat temu firma wprowadziła do swojej oferty złącza do PCB  Był to początek sukcesu firmy, ponieważ złącza Combicon są dziś dobrze rozpoznawalne i wciąż rozwijane.

„Zaczęło się od niezawodnych terminali śrubowych (nadal używanych w wielu branżach) a dziś królują te z przyłączami sprężynowymi typu push-in. Terminale przyłączeniowe i gniazda-wtyki w rozpoznawalnym kształcie i zielonym kolorze były rozwiązaniami najczęściej kopiowanymi przez innych producentów na całym świecie, nie mniej jednak oryginalne produkty Phoenix Contact zawsze broniły się wysoką jakością i godną zaufania niezawodnością. Wielu światowych producentów profesjonalnej elektroniki, zwłaszcza przeznaczonej do odpowiedzialnych aplikacji przemysłowych, energetycznych czy transportu kolejowego od lat trzyma się złącz od Phoenix Contact.” – mówił dla Evertiq Andrzejewski – „Partnerzy zgłaszają się do nas w celu opracowania indywidualnych złącz lub nawet całych obudów do projektowanych urządzeń, zawierających od razu technologię przyłączeniową. Tak ogromne doświadczenie pozwala zaproponować klientom najbardziej optymalne rozwiązanie, dobrane do indywidualnych potrzeb, co pozwala tworzyć unikalne produkty.” 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1