reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© air liquide
Przemysł elektroniczny |

Air Liquide zainwestuje 500 mln EUR na Tajwanie

Inwestycja francuskiego producenta będzie obejmowała budowę trzech nowych zakładów, które zaopatrzą producentów z sektora półprzewodników w duże ilości gazów przemysłowych o ultrawysokiej czystości.

Air Liquide podało w swoim komunikacie prasowym, że zainwestuje łącznie około 500 milionów euro w nowoczesne jednostki produkcyjne, by przyczynić się do rozwoju elektroniki. Za projekt odpowiedzialne jest Air Liquide Far Eastern, wspólne przedsięwzięcie Air Liquide i Far Eastern Group.

Nowe zakłady będą rocznie produkować łącznie do 2 miliardów Nm3 ultra czystego azotu, tlenu i argonu. Oczekuje się, że pierwszy zakład zacznie działać w 2024 roku.

Air Liquide Far Eastern w latach 2019-2021 zdążyło już zainwestować na Tajwanie ponad 400 mln euro. Francuski koncern zatrudnia tam ponad 700 pracowników, a także posiada ponad dwadzieścia biur i fabryk m.in. w Tajpej, Xinzhu, Tacihungu, Tainanie i Kaohsiung.

„Cieszymy się, że możemy jeszcze bardziej zacieśnić naszą współpracę z liderami w dziedzinie półprzewodników, z którymi jesteśmy partnerami od ponad 30 lat. Umowy te potwierdzają zaufanie klientów Air Liquide do naszych możliwości dostarczania innowacyjnych, niezawodnych rozwiązań do produkcji gazów przemysłowych o ultrawysokiej czystości. Wspierana przez cyfrową rewolucję, elektronika jest jednym z najbardziej dynamicznych motorów wzrostu, które przyczynią się do strategicznego planu Air Liquide ADVANCE” – mówił w komunikacie François Abrial, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide nadzorującego region Azji i Pacyfiku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama