reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Oplatek
Przemysł elektroniczny |

Bevenic przejmuje Oplatek Group

Przejęcie poszerzy ofertę usług Bevenic Group dla obecnych klientów oraz umożliwi nawiązanie nowych relacji z klientami. Firmy skorzystają na synergii w procesach produkcyjnych i zarządzaniu relacjami z klientami.

Bevenic Group jest grupą firm, która działa jako strategiczny partner dla swoich klientów, rozwijając, przygotowując i dostarczając usługi, których klient potrzebuje przez cały cykl życia każdego produktu. Zgodnie ze strategią rozwoju spółki, 26 września 2022 r. podpisano umowę nabycia akcji Oplatek Group Oy, fińskiego producenta rozwiązań fotonicznych z prawie 40-letnim doświadczeniem.

„Cieszymy się, że możemy stać się częścią Bevenic Group. Połączenie rozszerzy możliwości Grupy Oplatek o nowe relacje z klientami, a także przyczyni się do zwiększenia oferowanych usług obecnym klientom. Cieszymy się na współpracę i wierzymy, że bezproblemowo dopasujemy się do nowej grupy.” – mówił w komunikacie prasowym Jyrki Huttunen, dyrektor generalny Grupy Oplatek.

Do Bevenic Group należą Bevenic Heatterm Oy, Bevenic Elektropoint Oy, Bevenic Combinent Oy i Bevenic Avatron Oy. Grupa osiągnęła sprzedaż netto w wysokości ok. 25 mln euro, zatrudnia 100 pracowników i prowadzi działalność w pięciu lokalizacjach: Loviisa, Porvoo, Vantaa, Hollola i Kuopio. Oplatek natomiast oferuje swoim klientom zakres usług, od rozwoju produktu po testowanie, produkcję i zarządzanie jakością. Firma ma rocznie ponad 100 klientów z różnych branż. Prawie 50% sprzedaży netto pochodzi z eksportu bezpośredniego, a 90% jest ostatecznie sprzedawanych na rynkach międzynarodowych przez klientów. Oplatek jest jedynym podmiotem komercyjnym w Finlandii, który jest w stanie wyprodukować specjalistyczne światłowody na skalę przemysłową.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1