reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hager Group
Przemysł elektroniczny |

Grupa Hager buduje nową fabrykę na Śląsku

Hager, jeden z największych europejskich producentów rozwiązań z zakresu elektryki i energetyki budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego otwiera swoją fabrykę w Bieruniu. Inwestycja stworzy blisko tysiąc nowych miejsc pracy.

Budowę obiektu o docelowej powierzchni 20 000 m kw. realizowaną w formule BTO rozpoczęto w Sierpniu bieżącego roku, a oddanie do użytku zostało zaplanowane na rok 2023.

Hager group to europejski producent instalacji elektrycznych i automatycznych w budownictwie. Spółka istnieje od 1955, obecnie zatrudnia ponad 12 000 pracowników i działa w 10 krajach na całym świecie. W Polsce funkcjonuje od czasu połączenia z firmą Polo Systemy Elektroinstalacyje Sp. z.o.o. w 2002 roku jako Hager Polo. W nowej fabryce produkowane będą głównie elektryczne urządzenia zabezpieczające. Fabryka powstanie zaledwie 10 km od fabryki Hager zlokalizowanej w Tychach. Wartość inwestycji w Bieruniu wyniesie około 50 mln euro.

„Po kompleksowych przygotowaniach w sierpniu br. rozpoczęliśmy proces budowy nowego zakładu produkcyjnego na Śląsku. Powstanie fabryki w Bieruniu to niezwykle istotny punkt w rozwoju działalności Grupy Hager w Polsce. Dzięki tej inwestycji poszerzymy naszą ofertę i zwiększymy konkurencyjność rynkową. Nowa fabryka wzmocni również nasze relacje z regionem, w którym działamy” –  Daniel Hager, Prezes Grupy Hager

Otwarcie czwartej już fabryki Hager w Polsce udowadnia że spółka wiąże swoje przyszłe plany z tym krajem. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2