reklama
© joegough dreamstime.com
Biznes |

Silne trzęsienie ziemi wstrząsnęło Tajwanem

W niedzielę czasu lokalnego trzęsienie ziemi o sile 6,8 dotknęło Taitung w południowo-wschodniej części Tajwanu – poinformowało Centralne Biuro Meteorologiczne (Central Weather Bureau – CBW), z centrum sejsmologicznego kraju.

© Central Weather Bureau

Według relacjiReutersa, powołującego się na tajwańską straż pożarną, podczas trzęsienia zostało rannych 146 osób, a jedno osoba zginęła. Po początkowym trzęsieniu w Taitung nastąpił wstrząs wtórny o magnitudzie 6,4.

W chwili pisania tej informacji nie zgłoszono żadnych uszkodzeń półprzewodnikowych koncentratorów w Tainan i Kaohsiung. Evertiq skontaktował się z kilkoma firmami produkującymi półprzewodniki, prowadzącymi działalność na wyspie, w celu uzyskania aktualizacji.

TSMC powiedział Evertiq w e-mailowym oświadczeniu, że niektórzy z jego pracowników, gdy nastąpiło trzęsienie ziemi, zostali ewakuowani z pomieszczenia czystego w zakładach TSMCna południu Tajwanu. Firma twierdzi, że szybko wznowiła pracę po potwierdzeniu, że nie ma obaw o bezpieczeństwo.

TSMC nadal twierdzi, że nie zarejestrowano żadnych uszkodzeń ani w jego budynku, ani w infrastrukturze. Firma przekazuje, że nie spodziewa się znaczącego wpływu na jej działalność.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1