reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

XTPL rozpoczyna sprzedaż w Chinach

XTPL SA, dostawca rozwiązań nanodruku dla rynku nowoczesnej elektroniki, wszedł na rynek chiński sprzedając urządzenie Delta Printing System (DPS).

Delta Printing System to opracowane przez XTPL urządzenie przeznaczone do szybkiego prototypowania w zakresie technologii dla branży elektroniki drukowanej.

Urządzenie XTPL, Delta Printing System, będzie wykorzystywane przez chiński ośrodek badawczo-rozwojowy z Pekinu w pracach nad zaawansowaną integracją elementów półprzewodnikowych w nowej klasie urządzeń More-than-Moore (MtM). MtM to nowy obszar mikro i nanotechnologii wykraczający poza granice konwencjonalnych technologii i zastosowań półprzewodnikowych.

Urządzenie trafi do odbiorcy przez chińską firmę Yi Xin Technology, która jest dystrybutorem XTPL dla rozwiązań technologicznych spółki w Chinach i Hong Kongu. Pierwsze wpływy z tej sprzedaży spółka odnotuje już w III kwartale tego roku.

– Cieszę się z pierwszej sprzedaży rozwiązania XTPL na naszym rynku, a przede wszystkim z zadowolenia pierwszego klienta, po udanej demonstracji i testach technologii XTPL. Pierwsza sprzedaż jest zawsze największym wyzwaniem, natomiast otworzy nam drogę do kolejnych i wesprze obecne zaawansowane procesy sprzedażowe – mówi Simon Hao, dyrektor zarządzający Yi Xin Technology.

Jak dodaje Simon Hao, dystrybutor prowadzi obecnie dalsze procesy sprzedażowe dla XTPL i liczy na następne sprzedaże w regionie.

Chiński dystrybutor XTPL, firma Yi Xin Technology, z którym XTPL rozpoczął współpracę w kwietniu 2021 r., działa od 2011 r. i specjalizuje się w technologiach addytywnych oraz wyszukiwaniu innowacyjnych technologii dla segmentowi elektroniki drukowanej. Yi Xin Technology współpracuje z największymi chińskimi instytutami badawczymi i producentami przemysłowymi z branży nowoczesnej elektroniki.

– Sprzedaż urządzenia Delta Printing System do Chin jest dla nas przełomowym wydarzeniem i znaczącym krokiem do wejścia z naszą technologią na bardzo szeroki i perspektywiczny rynek chiński. Było to możliwe dzięki efektywnej współpracy z naszym partnerem w Chinach – firmą Yi Xin Technology oraz ich silnym zespołem. Liczymy, że pierwsza transakcja, której przygotowanie i finalizacja trwa zwykle najdłużej, otwiera nam drogę do kolejnych transakcji sprzedaży urządzeń DPS i pozostałych rozwiązań XTPL do odbiorców w Chinach – mówi dr Filip Granek, prezes zarządu XTPL SA.

– Dotychczas sprzedawaliśmy drukarki DPS bezpośrednio do klientów, natomiast tym razem transakcja odbyła się przez naszego dystrybutora. Sukces transakcji na rynku chińskim potwierdza skuteczność naszej strategii komercjalizacji w aspekcie budowy sieci dystrybucji rozwiązań XTPL w najważniejszych technologicznie regionach świata, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – dodaje dr Filip Granek.

To kolejne urządzenie DPS sprzedane przez XTPL do firm i instytucji naukowych na całym świecie, a firma podkreśla, że konsekwentnie rozwija linię biznesową urządzeń prototypujących dla branży mikroelektroniki.  

CAGR rynku urządzeń elektronicznych do prototypowania ma wynieść ok. 31% w latach 2021-2031 (za: Transparency Market Research). Analitycy firmy Grand View Research szacują, że w 2021 r. segment prototypowania zdominował rynek produkcji addytywnej, odpowiadając za ponad 55% udziału w jego przychodach (ok. 7,61 mld USD). Jak wskazali w swoim raporcie, prototypowanie szeroko wykorzystuje wiele firm (szczególnie te z branż motoryzacji, lotnictwa i obronności) w procesach precyzyjnego projektowania i opracowywania tak pojedynczych elementów, jak i całych zaawansowanych systemów. Globalna roczna sprzedaż drukarek do prowadzenia prac B+R oraz szybkiego prototypowania i produkcji małoseryjnej dla szeroko pojętej branży elektroniki drukowanej wynosi ok. 250-500 szt. rocznie, przy cenie ok. 50-500 tys. EUR za sztukę.

XTPL zwiększa przychody z komercjalizacji

Zgodnie z szacunkowymi danymi opublikowanymi 23 lipca 2022 r. XTPL w II kwartale i I połowie 2022 r. zanotowała odpowiednio 2,04 mln PLN i 2,97 mln PLN przychodów z tytułu komercyjnej sprzedaży swoich produktów i usług. Są to ponad 20-krotne wzrosty w porównaniu do analogicznych okresów ubiegłego roku. Kwota szacowanych przychodów za I półrocze br. stanowi już 143% całej zeszłorocznej sprzedaży.

Na tak znaczące wzrosty wpłynęła przede wszystkim realizacja projektów z partnerami przemysłowymi. Obecnie XTPL prowadzi dziewięć zaawansowanych projektów, w ramach których klienci potwierdzają możliwość wykorzystania w swoich produktach innowacyjnej metody nanoszenia mikroskopijnych struktur przewodzących na komponenty elektroniczne. Jednym z tych klientów jest izraelska spółka Nano Dimension, z którą współpraca trwa od początku roku. Drugi etap współpracy z Nano Dimension został już zrealizowany i odebrany, co wiąże się z drugą transzą płatności dla XTPL.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama