reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LGEnergySolutionWroclaw
Przemysł elektroniczny |

LG Energy Solution podwoi moce produkcyjne dla Forda do 2023 roku

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na linię pojazdów elektrycznych Forda, LG Energy Solution zwiększa moce produkcyjne baterii w polskim zakładzie LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution wzmacnia relacje z Ford Motor Company i w odpowiedzi na duży popyt na popularne pojazdy, Mustanga Mach-E i Forda E-Transit, firma LG Energy Solution Wrocław zwiększa moce produkcyjne.

– Dzięki wykorzystaniu już istniejących linii produkcyjnych, a także postępowi w rozbudowie zakładu, LG Energy Solution jest na dobrej drodze do podwojenia swojej linii produkcyjnej do przyszłego roku. Planuje także dalsze stopniowe zwiększanie mocy produkcyjnych nawet po tym okresie – czytamy w komunikacie.

LG Energy Solution rozpoczął dostarczanie baterii dla Forda Mustang Mach-E i E-Transit w drugiej połowie 2020 roku. W ubiegłym roku globalnie sprzedano ponad 55 tys. Mustangów Mach-E.

Prezes i dyrektor generalny Forda Jim Farley poinformował wcześniej na Twitterze, że firma od 2022 roku zwiększa produkcję Mustanga Mach-E, a do 2023 roku potroi jego zdolności produkcyjne. Wcześniej producent samochodów ogłosił, że podnosi wartość inwestycji w pojazdy elektryczne do 50 mld USD do 2026 roku, w porównaniu do poprzednich 30 mld USD. Ford planuje również zwiększyć globalną roczną produkcję aut elektrycznych do ponad 2 milionów sztuk do 2026 roku, a do 2030 roku pojazdy elektryczne mają stanowić ponad połowę jego globalnej produkcji.

Współpraca między LG Energy Solution a Fordem rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to wyprodukowane w Korei baterie trafiły do elektrycznego Forda Focus.


LG Energy Solution, wyodrębniony ze struktur LG Chem, dostarcza baterie litowo-jonowe dla pojazdów elektrycznych, produktów IT i elektronarzędzi oraz do systemów magazynowania energii. Spółka ma 24 tysiące patentów, a jej globalna sieć rozciągająca się na Amerykę Północną, Europę, Azję i Australię, obejmuje zakłady produkcyjne baterii utworzone w ramach spółek joint venture z największymi producentami samochodów, takimi jak General Motors, Stellantis N.V. i Hyundai Motor Group. LG Energy Solution dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.

W 2016 roku w Biskupicach Podgórnych powstało LG Energy Solution Wrocław, które stanowi pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. W zakładzie wybudowanym w ramach inwestycji greenfield i zajmującym powierzchnię około 100 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecna moc produkcyjna wynosi 70 GWh, a w 2025 roku LG Energy Solution Wrocław osiągnie poziom 115 GWh.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama