reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Skeleton Technologies
Przemysł elektroniczny |

Skeleton wybuduje w Niemczech fabrykę superkondensatorów

Skeleton zainwestuje 220 mln EUR w rejonie Lipska, aby we współpracy z firmą Siemens zbudować największą na świecie fabrykę superkondensatorów.


  • Firma wybrała Markranstädt w rejonie Lipska na lokalizację swojego drugiego zakładu produkcyjnego w Saksonii.
  • Start produkcji przewidywany jest na 2024 rok.
  • Skeleton ma wsparcie Siemensa, z którym wspólnie opracuje zautomatyzowaną linię produkcyjną oraz zapewni cyfryzację całego łańcucha wartości.

Skeleton Technologies i Siemens ogłosiły partnerstwo technologiczne w zakresie rozwoju, planowania i wdrażania w pełni zautomatyzowanej i cyfrowej fabryki superkondensatorów w Niemczech. Nowo opracowana linia produkcyjna ma być wykorzystywana w nowej fabryce Skeleton w Markranstädt w Lipsku – drugim zakładzie produkcyjnym Skeleton w Saksonii.

Skeleton ocenia, że po zakończeniu tego pięcioletniego projektu „ekonomia skali zapewniona przy użyciu najnowocześniejszej technologii firmy Siemens, w połączeniu z wykorzystaniem opatentowanego przez Skeleton materiału „zakrzywionego grafenu”, obniży koszty produkcji o prawie 90%”.

Celem współpracy z Siemensem jest cyfryzacja całego łańcucha wartości Skeleton – od projektowania ogniw superkondensatorów, po produkcję i usługi – oraz zwiększenie skali produkcji superkondensatorów nowej generacji. Siemens zapewnia tu portfolio Digital Enterprise oraz know-how w dziedzinie przemysłowej produkcji ogniw akumulatorowych. Firmy planują też dalsze rozwijanie relacji biznesowych.

Fabryka nowej generacji superkondensatorów w Markranstädt ma rozpocząć produkcję w 2024 roku i wytwarzać do dwunastu milionów ogniw rocznie. Fabryka będzie miała 40 razy większą wydajność niż druga fabryka Skeleton w Saksonii, która w przyszłości ma pełnić funkcję ośrodka badawczo-rozwojowego. Skeleton zainwestuje 220 mln EUR w Saksonii, z czego 100 mln EUR zostanie zainwestowanych w sprzęt produkcyjny, a 120 mln EUR w skalowanie produkcji oraz badania i rozwój. Firma utworzy 240 nowych etatów. 

– Superkondensatory są kluczowym elementem umożliwiającym radykalną redukcję emisji w sektorach energetycznym, transportowym i przemysłowym – mówi Taavi Madiberk, dyrektor generalny i współzałożyciel Skeleton Technologies.

Superkondensatory firmy Skeleton znajdują zastosowanie w transporcie, sieciach, przemyśle, czy motoryzacji. Producent zapewnia przy tym, że dzięki zastosowaniu opatentowanego materiału „zakrzywionego grafenu”, superkondensatory Skeleton oferują najwyższą na rynku gęstość mocy i energii, niemal natychmiastowe ładowanie i rozładowywanie, wysoką niezawodność i bardzo długą żywotność.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama