reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

ASM przejmuje LPE

ASM International N.V. przejmie wszystkie pozostające w obrocie udziały LPE S.p.A., włoskiego producenta reaktorów epitaksjalnych węglika krzemu (SiC) i krzemu.

Założona w 1972 roku firma LPE skupiła się wyłącznie na projektowaniu, produkcji i sprzedaży zaawansowanych narzędzi do epitaksji do zastosowań energetycznych. LPE specjalizuje się w epitaksji SiC i publikuje patenty w tej dziedzinie oraz dysponuje szeroką bazą narzędzi do epitaksji SiC do produkcji rozwiązań przeznaczonych na szybko rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych. Prognozowane na 2023 rok przychody ze sprzedaży LPE mają przekroczyć 100 mln EUR, głównie dzięki działalności związanej właśnie ze sprzętem do epitaksji SiC.

– Oferta zaawansowanych narzędzi do epitaksji SiC firmy LPE uzupełnia ofertę ASM. Jestem przekonany, że połączenie LPE i ASM pomoże naszym klientom przyspieszyć ich plany na rzecz wydajniejszej energoelektroniki nowej generacji, która umożliwi dalszą elektryfikację przemysłu motoryzacyjnego – komentuje Benjamin Loh, prezes i dyrektor generalny ASM.

ASM przypomina, że rynek produktów z węglika krzemu szybko rośnie, napędzany przez rozwój segmentu pojazdów elektrycznych – światowy przemysł motoryzacyjny dużo inwestuje w chipy wykonane z węglika krzemu. Ze względu na szerokie pasmo wzbronione, SiC jest wydajny przy wysokich napięciach, oferując wyższą wydajność energetyczną, zwiększoną gęstość mocy, co skutkuje zmniejszoną wagą i rozmiarem komponentów, a także szybszym czasem ładowania akumulatora. W związku z tym ASM na podstawie wewnętrznych szacunków ocenia, że średni roczny wzrost wartości rynku sprzętu do epitaksji SiC przekroczy 25% w latach 2021-2025.

Po zamknięciu transakcji LPE będzie działać jako jednostka produktowa w ramach organizacji Global Products ASM. LPE będzie nadal mieć siedzibę we Włoszech, z centrami technologicznymi i produkcyjnymi w Mediolanie i Katanii.

ASM sfinansuje transakcję za pomocą połączenia gotówki i akcji. Na zamknięciu cena zakupu zostanie zapłacona gotówką w kwocie 283,25 mln EUR oraz 631 154 akcjami ASM. W dniu podpisania umowy, tj. 18 lipca, płatność określa wartość przedsiębiorstwa na 425 mln EUR bez gotówki i długów. Dodatkowa kwota do 100 mln EUR zostanie wypłacona w formie zarobku opartego na określonych wskaźnikach wydajności w czasie do dwóch lat po zamknięciu transakcji.

Transakcja wymaga jeszcze zatwierdzenia przez organy regulacyjne oraz spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia. 


ASM International N.V. z siedzibą w Almere w Holandii i jej spółki zależne projektują i wytwarzają urządzenia i rozwiązania procesowe do produkcji urządzeń półprzewodnikowych do obróbki wafli i mają zakłady w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Akcje ASM International są notowane na giełdzie Euronext w Amsterdamie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama