reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hanza
Przemysł elektroniczny |

HANZA przejmuje w Niemczech

Kontraktowy producent elektroniki HANZA AB ogłosiła w poniedziałek, 4 lipca nabycie firmy Budelmann Elektronik GmbH zajmującą się rozwojem produktu.

Dzięki tej akwizycji, HANZA wzmocni cześć działalności związaną z rozwojem produktu.

– Misją HANZA jest ciągłe zwiększanie konkurencyjności naszych klientów. Odnoszący sukcesy klienci są bowiem kluczem do naszego niesamowitego wzrostu. Niedawno informowaliśmy, że przekroczyliśmy 3 mld SEK (1,32 mld PLN) sprzedaży w okresie 12 miesięcy, przy dobrych zyskach. W 2022 roku zakończyliśmy szeroko zakrojony program ekspansji sześciu klastrów produkcyjnych HANZA. Transakcja ta jest więc naturalnym kolejnym krokiem, strategicznym przejęciem, które ma na celu zaspokojenie rosnącego popytu również w zakresie rozwoju produktów – mówi Erik Stenfors, dyrektor generalny HANZA.

Firmę Budelmann tworzy multidyscyplinarny zespół 10 osób, specjalistów w dziedzinach elektroniki, mechaniki i rozwoju oprogramowania. Firmą kieruje doktor techniczny i profesor Christoph Budelmann, a dyrektor generalną jest jego żona Jeannine Budelmann, wykształconą w kierunkach ekonomicznym i kulturalnym na uniwersytetach w Niemczech, Francji i Chinach.

Budelmann zmieni nazwę na „HANZA Product Development Services GmbH” i będzie zasobem centralnym dla wszystkich klientów HANZA. Siedziba firmy znajduje się w Münster, w pobliżu innych oddziałów HANZA w Niemczech i uzupełnia istniejący zespół ds. rozwoju produktów HANZA w Remscheid – czytamy w komunikacie.

Przejęcie jest prawie wolne od długów, a roczny obrót wynosi około 15 mln SEK (6,6 mln PLN). HANZA zapłaci za akcje około 8 mln SEK (3,5 mln PLN), do czego dochodzi kolejne około 2 mln SEK (blisko 0,9 mln PLN) w postaci dodatkowej ceny zakupu. Przejęcie ma jedynie niewielki bezpośredni wpływ na rachunek bilans firmy HANZA.


Założona w 2008 roku HANZA AB jest producentem kontraktowym oferującym regionalną i kompletną produkcję w sześciu klastrach produkcyjnych oraz zapewnia usługi doradcze. Firma ma zakłady produkcyjne w siedmiu krajach; Szwecji, Finlandii, Niemczech, Estonii, Polsce, Czechach i Chinach, a wśród jej klientów są m.in. ABB, Epiroc, GE, Getinge, Oerlikon, Saab i Siemens.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama