Infineon przejmuje NoBug
Infineon Technologies przejęło eksperta od weryfikacji NoBug Consulting SRL (Rumunia) i NoBug d.o.o. (Serbia), co umożliwi firmie umocnienie pozycji jako dostawcy rozwiązań IoT.
Założona w 1998 roku firma NoBug jest prywatną firmą inżynierską świadczącą usługi weryfikacji i projektowania wszystkich cyfrowych funkcji produktów półprzewodnikowych. Zatrudniające około 120 inżynierów NoBug Consulting SRL i NoBug d.o.o. mają siedziby w Bukareszcie, Braszowie, Jassach (Rumunia) i Belgradzie (Serbia).
Warunki finansowe przejęcia nie zostały podane do wiadomości publicznej.
Jak pisze Infineon w komunikacie, dzięki dodaniu centrów R&D NoBug, firma zwiększa możliwości swojego działu Connected Secure Systems (CSS) w zakresie pracy nad rozwojem złożonych produktów IoT. W ten sposób Infineon buduje bazę dla infrastruktury IoT przyszłości, umożliwiając wdrażanie rozwiązań cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także niezawodnej łączności.
– Szukamy ekspertów o najwyższych kwalifikacjach, aby rozwijać działalność w zakresie IoT. Dlatego Rumunia i Serbia są najlepszymi lokalizacjami do rozszerzenia naszej działalności badawczo-rozwojowej w Europie Wschodniej – komentuje Thomas Rosteck, prezes działu CSS firmy Infineon.
Infineon podkreśla, że dzięki połączeniu sił, NoBug i Infineon są doskonale przygotowane do radzenia sobie na rosnącym rynku IoT. Infineon dostarcza kompleksowe portfolio IoT, a NoBug wnosi specjalistyczną wiedzę w zakresie cyfrowej weryfikacji złożonych rozwiązań System-on-Chip (SoC).
Jak stwierdza Guenter Krasser, wiceprezes i dyrektor zarządzający Infineon Romania, know-how NoBug w zakresie weryfikacji sprawia, że Infineon jest w stanie zaoferować klientom więcej produktów przy krótszym czasie ich wprowadzania na rynek.
Dzięki akwizycji wzrośnie także rola Infineon Romania jako lokalizacji badawczo-rozwojowej. Obecnie Infineon Romania zatrudnia ponad 500 inżynierów ds. badań i rozwoju i zajmuje się różnymi segmentami produktów Infineona. Development Centre w Bukareszcie zostało założone w 2005 roku i stało się jednym z największych centrów badawczo-rozwojowych producenta chipów w Europie.