reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Creotech ma umowę z malezyjskim podmiotem

Polski producent z branży kosmicznej podjął współpracę z Uniwersytetem UC TATI w Malezji w obszarze technologii satelitarnych i dronowych.

Współpraca Creotechu i Uniwersytetu UC TATI dotyczy opracowania produktów w zakresie technologii satelitarnych i dronowych, odpowiadających na potrzeby regionu Azji Południowo-Wschodniej.

Zawarta na 5 lat umowa wiąże się z budową satelity z instrumentem optycznym do obserwacji Ziemi na bazie rozwijanej przez Creotech Instruments platformy mikrosatelitarnej HyperSat oraz stworzenie specjalnych aplikacji wykorzystujących dane satelitarne i dronowe dla Malezji.

Ponadto ma powstać Centrum Doskonałości Technologii Satelitarnych i Dronowych na Uniwersytecie UC TATI.

Creotech Instruments działa w trzech obszarach, realizując projekty technologiczne dla rynku satelitarnego, dronowego oraz kwantowego. W ramach pierwszego obszaru, firma rozwija własną platformę Hypersat, która pozwala oferować podsystemy i platformę dla satelitów telekomunikacyjnych i obserwacyjnych. Platforma zgodnie z planem ma zostać wprowadzona na rynek na przełomie 2023/2024 roku. Mając na uwadze założenia strategii rozwoju spółki w zakresie komercjalizacji opracowanych i będących w opracowaniu produktów satelitarnych i dronowych, Creotech 19 czerwca br. zawarł umowę o współpracy z Uniwersytetem UC TATI.

– To dla nas bardzo ważna współpraca, która pozwala nam zaprezentować mocne strony Creotech Instruments w kolejnym już regionie świata, tym razem w odległej nam Azji Południowo-Wschodniej. Na mocy kontraktu zawartego z Uniwersytetem UC TATI, z siedzibą w Malezji, podejmiemy się stworzenia zaawansowanych technologii satelitarnych i dronowych, odpowiadających na potrzeby tego państwa. Przewidziany jest już konkretny harmonogram projektów, a sama umowa została zawarta na okres pięciu lat – mówi Jacek Kosiec, wiceprezes Creotech Instruments S.A.

To nie jedyna współpraca Creotech z podmiotami zagranicznymi, który podkreśla, że projektowane przez niego systemy wykorzystywane są w najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucjach badawczych na świecie, m.in. w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytucie Badań Ciężkich Jonów GSI, czy Centrum Badawczym DESY w Niemczech, a także w MIT, Berkley University, czy NIST w USA.

Środki na dalszy rozwój kluczowych projektów R&D Creotech Instruments spółka planuje pozyskać z trwającej obecnie oferty publicznej o wartości 39,65 mln PLN. Tylko do dziś, 20 czerwca 2022 r. trwają zapisy w ramach Transzy Inwestorów Instytucjonalnych. Przydział akcji nastąpi do 24 czerwca br.

W lipcu tego roku Creotech Instruments planuje przeniesienie akcji spółki z NewConnect na Główny Rynek GPW w Warszawie. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama