reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Vantage Data Centers otwiera kampusy w Warszawie oraz w Berlinie

Nowe inwestycje stanowią kolejny kamień milowy w projekcie europejskiej ekspansji firmy wartym 2 mld USD.

Vantage Data Centers, globalny dostawca hiperskalowych kampusów centrów danych, poinformował o uruchomieniu dwóch kampusów typu greenfield w Berlinie i Warszawie. Tym samym, świadczone w nich usługi są już dostępne dla klientów.

To pierwszy tego typu obiekt firmy w Polsce, w Niemczech zaś drugi. Uruchomienie centrów danych w dwóch nowych lokalizacjach to część projektu europejskiej ekspansji Vantage DC o wartości 2 mld USD. Jej celem jest odpowiedź na dynamicznie wzrastający popyt na usługi DC w tych dwóch krajach, obserwowany zarówno pośród wielkoskalowych dostawców chmury obliczeniowej, jak i wśród mniejszych operatorów. Spośród dziewięciu planowanych kampusów Vantage w regionie EMEA, pięć z nich już działa (Berlin I, Warszawa, Frankfurt I, Zurych i Cardiff).

Warsaw Campus

Firma Vantage ukończyła właśnie budowę pierwszego obiektu w swoim warszawskim kampusie o powierzchni 5 ha. Po osiągnięciu pełnej gotowości operacyjnej, kampus z dwoma centrami danych będzie oferował 48MW mocy obliczeniowej o krytycznym znaczeniu dla IT na powierzchni 36 000 m kw.

Jak zwraca uwagę firma, kampus ten znajduje się u wrót Europy Zachodniej i Wschodniej i jest strategicznie zlokalizowany w pobliżu głównego polskiego portu lotniczego Warszawa - Lotnisko Chopina. Podobnie jak wszystkie kampusy firmy Vantage w Ameryce Północnej i regionie EMEA, zapewnia on wykorzystanie energii odnawialnej oraz hiperwydajne chłodzenie z ekonomizacją powietrza zewnętrznego z minimalizacją zużycia wody.

– Bardzo się cieszę, że w dzielnicy Bielany powstał kampus z centrami danych. Potrzebujemy nowych technologii, a jako urząd dzielnicy wspieramy ten rozwój. Warto również wspomnieć, że Vantage Data Centers jest otwarte na współpracę z lokalną społecznością i wspiera wiele inicjatyw naszego urzędu od początku swojej obecności w dzielnicy – komentuje Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan.

– Uruchomienie nowych obiektów w Berlinie i Warszawie jest naturalną odpowiedzią na obserwowany wysoki popyt na usługi centrów danych w tych regionach i potrzebę naszej lokalnej obecności „tuż obok” klientów z dwóch bardzo perspektywicznych europejskich rynków. Cieszymy się, że możemy powitać klientów w naszych nowo uruchomionych centrach danych i mamy nadzieję nadal zaspokajać ich potrzeby, gdziekolwiek się znajdują – mówi Antoine Boniface, prezes EMEA w Vantage Data Centers.

Oprócz Berlina i Warszawy, Vantage ma kampusy operacyjne we Frankfurcie, Zurychu i Cardiff, a obecnie buduje drugie kampusy w Berlinie i Frankfurcie, a także nowe obiekty w Mediolanie i Johannesburgu.

Berlin I Campus

Firma Vantage ukończyła także budowę pierwszego centrum danych na swoim pięciohektarowym, dwubudynkowym kampusie, zlokalizowanym w pobliżu nowego lotniska Berlin Brandenburg. W pełni rozwinięty kampus będzie dysponował 32MW na powierzchni 24 000 m kw. i będzie siedzibą wielu dużych firm technologicznych z całego świata.  

Berlin jest drugim co do wielkości niemieckim rynkiem centrów danych, zaraz za Frankfurtem. Firma Vantage ogłosiła niedawno uruchomienie swojego drugiego frankfurckiego kampusu, zlokalizowanego w Raunheim, który zostanie otwarty jesienią tego roku. Po ukończeniu prac oba frankfurckie kampusy będą oferować klientom łącznie 95 MW mocy IT w regionie Frankfurtu.


Vantage Data Centers zasila, chłodzi, chroni i łączy cyfrowe zasoby hiperskalerów, dostawców usług w chmurze i dużych przedsiębiorstw. Firma działa na sześciu rynkach w Ameryce Północnej i sześciu w Europie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama