reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lenovo
Przemysł elektroniczny |

Lenovo otwiera zakład na Węgrzech

Lenovo oficjalnie otworzyło wczoraj drzwi swojego pierwszego wewnętrznego zakładu produkcyjnego w Europie. Fabryka w Ullo koncentruje się głównie na budowie infrastruktury serwerowej, systemów pamięci masowej oraz stacji roboczych PC.

Dzięki węgierskiej inwestycji Lenovo rozszerza międzynarodową działalność produkcyjną, a nowy zakład ma potencjał ekonomiczny zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego na Węgrzech dzięki zwiększeniu zdolności produkcyjnych, większym możliwościom współpracy z lokalnymi dostawcami oraz stworzeniu nowych miejsc pracy.

Zakład zatrudnia już ponad 1000 pełnoetatowych pracowników na różnych stanowiskach inżynierskich, kierowniczych i operacyjnych, a ich liczba będzie nadal rosła w miarę zwiększania zdolności produkcyjnych.

©Lenovo

Wśród zalet lokalizacji w Ullo, firma wymienia rozwiniętą infrastrukturę, wykwalifikowaną siłę roboczą i położenie w centrum Europy. Ponadto część inwestycji Lenovo została wsparta zachętami ze strony władz lokalnych przez Węgierską Agencję Promocji Inwestycji (HIPA).

– Wraz z oficjalnym otwarciem naszego zakładu produkcyjnego na Węgrzech osiągnęliśmy kolejny cel w naszej globalnej optymalizacji i ewolucji sieci produkcyjnej. Lokalizacja Węgier sprawia, że jesteśmy znacznie bliżej naszych europejskich klientów, dzięki czemu możemy spełniać i zaspokajać ich potrzeby, pozostając jednocześnie w czołówce innowacji. W miarę jak nasza działalność rozwija się na całym świecie, ten niesamowity nowy obiekt będzie odgrywał kluczową rolę w naszych planach zapewnienia przyszłego sukcesu i wprowadzenia inteligentnej technologii do Europy w sposób bardziej zrównoważony, szybki i wydajny – komentuje Francois Bornibus, starszy wiceprezes i prezes na region EMEA w Lenovo.

Zajmujący prawie 50 000 m kw. w dwóch budynkach i na trzech piętrach nowy zakład jest jednym z największych zakładów Lenovo tego typu. Linia produkcyjna może wytwarzać ponad 1 000 serwerów i 4 000 stacji roboczych dziennie. W całym zakładzie zastosowano innowacyjne funkcje automatyzacji, w tym najwyższej klasy system zarządzania budynkiem, który działa na hali produkcyjnej i w obszarze logistyki, monitorując temperaturę, wilgotność, stan zasobów i etykietowanie robotów DIMM – pisze firma w komunikacie.

Zakład na Węgrzech jest częścią strategii globalnej produkcji i łańcucha dostaw Lenovo, która obsługuje klientów na 180 rynkach z ponad 35 zakładów produkcyjnych na całym świecie, w tym w Argentynie, Brazylii, Chinach, Niemczech, na Węgrzech, w Indiach, Japonii, Meksyku i USA. Lenovo korzysta z globalnego hybrydowego modelu produkcji, który obejmuje zarówno produkcję wewnętrzną, jak i kontraktową. 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama