reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Więcej laserów femtosekundowych z Wilna

Light Conversion, jeden z największych litewskich producentów laserów, otworzył nowy obiekt produkcyjny i planuje w najbliższych latach utworzyć w Wilnie około 200-300 miejsc pracy.

Light Conversion oficjalnie już uruchomił nowy obiekt produkcyjny i badawczo-rozwojowy o powierzchni 11 200 m kw. przy swojej siedzibie w Wilnie, powiększając tym samym łączną powierzchnię do blisko 18 000 m kw.

W nowym budynku realizowane będą prace badawczo-rozwojowe oraz pionowo zintegrowana produkcja laserów obejmująca frezarki, mikrooptykę, elektronikę i pomieszczenia czyste do montażu produktu końcowego. Do obsługi komponentów między etapami produkcji wykorzystywany będzie najnowocześniejszy system intralogistyki – informuje Light Conversion w komunikacie.

Dzięki inwestycji firma zwiększy produkcję, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na lasery femtosekundowe, źródła z przestrajalną długością fali i systemy medyczne.

– Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie naszymi urządzeniami, zarówno ze strony naukowców, jak i klientów przemysłowych. Spędziliśmy lata pracując nad medycznymi zastosowaniami naszych laserów, które powoli nabierają tempa; nowe obiekty mają zatem kluczowe znaczenie dla naszego rozwoju w ciągu najbliższych kilku lat – mówi Martynas Barkauskas, prezes Light Conversion.

Lasery femtosekundowe firmy znajdują szerokie zastosowanie w zastosowaniach naukowych, przemysłowych i medycznych. Jej produkty można znaleźć w 95 ze 100 najlepszych uniwersytetów i innych liczących się ośrodkach badawczych, a także w placówkach medycznych i firmach przemysłowych na całym świecie i – jak podkreśla firma – właśnie to ci ostatni odbiorcy napędzają szybki rozwój Light Conversion.

Zastosowania przemysłowe obejmują między innymi wysoko precyzyjną obróbkę materiałów w różnych gałęziach przemysłu, takich jak urządzenia medyczne, półprzewodniki, motoryzacja, lotnictwo, wyświetlacze płaskoekranowe i produkty konsumenckie.

Firma Light Conversion została założona na Litwie w 1994 roku. W 2013 roku przeniosła siedzibę do obiektu o powierzchni 4 050 m kw. w dzielnicy Dworczany w Wilnie, a w 2018 roku dodała kolejnych 2500 m kw. Ekspansja zapewni 200-300 nowych miejsc pracy oprócz obecnych 400. Firma stale poszukuje wysoko wykwalifikowanych inżynierów i fizyków, ekspertów w dziedzinie elektroniki, optyki, mechaniki i innych dziedzin.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama