reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Już za kilka dni branża elektroniczna zgromadzi się w Krakowie

Evertiq Expo Kraków po raz kolejny otworzy podwoje, gromadząc czołowych dostawców z obszarów projektowania elektroniki, dostaw komponentów czy PCB.

Branża targowa i wystawiennicza to jeden z sektorów, który najmocniej ucierpiał przez pandemię i lockdowny, ale też sektor, który szybko wraca do prężnego rozwoju.

– To bardzo krzepiące, że świat wrócił do czegoś bardziej zbliżonego do normalności i że znów możemy organizować nasze targi. Szczególnie, że właśnie w Polsce widzimy znaczące możliwości rozwoju, zwłaszcza jeśli chodzi o Evertiq Expo – komentuje Irma Björsell, CEO Evertiq New Media AB.

Od czasu ogłoszenia pandemii, Evertiq miał już okazję, by jesienią ubiegłego roku zorganizować Evertiq Expo w Warszawie. Tym razem, po raz pierwszy od wprowadzenia lockdownu, targi i konferencja dla branży elektronicznej zawitają do Krakowa.

Jak dodaje szefowa Evertiq, już pół roku temu w Warszawie można było wyczuć energię i zaangażowanie ludzi, którzy po miesiącach spotkań online zyskali okazję do bezpośrednich interakcji.

– Praca zdalna może się udać, ale nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz. W kontaktach biznesowych istnieją bowiem niuanse, które gubią się w cyfrowym przekazie, a które można rozwijać tylko w rzeczywistym świecie. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie pełnego potencjału, jaki naszym zdaniem Expo mają do zaoferowania – dodaje Irma  Björsell.

W podobnym duchu wypowiadał się w maju tego roku dla agencji Newseria Biznes Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego.

– Miło patrzeć, że po dwóch latach pandemii branża wraca do życia. Pawilony wystawiennicze w całej Europie zaczynają się zapełniać. Wystawcy wracają z dużym entuzjazmem, podobnie jak kupujący. Luka się wypełnia, rośnie potrzeba powrotu i uczestnictwa w targach, żeby nawiązywać relacje biznesowe – mówi agencji Newseria Biznes Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego – stwierdził Kai Hattendorf.

W Polsce branża MICE (meetings, incentives, conferences, exhibitions) odpowiada za ok. 1,5 proc. PKB, a globalna wartość tego rynku w 2019 roku, a więc jeszcze przed pandemią, wynosiła ok. 1,2 mld dol. Rok później, w wyniku lockdownów i pandemicznych obostrzeń, polskie firmy z branży spotkań i wydarzeń odnotowały spadek przychodów sięgający 73 proc. Teraz, po ponad dwóch latach branża MICE – nie tylko w Polsce, ale i całej Europie – wraca powoli do funkcjonowania w przedpandemicznej, stacjonarnej formule – informuje Newseria Biznes.


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych branżą elektroniczną do udziału w Evertiq Expo Kraków, które odbędzie się 8 czerwca w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Zarejestruj się już dziś, wstęp na Evertiq Expo jest darmowy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama