reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© JohnsonMatthey
Przemysł elektroniczny |

Johnson Matthey sprzedał biznes materiałów bateryjnych

Transakcja o wartości 50 mln GBP obejmuje także budowaną w Koninie fabrykę materiałów katodowych. Nabywcą jest australijska spółka EV Metals Group.

Johnson Matthey Plc ogłosił dziś, 26 maja, że zawarł umowę sprzedaży biznesu Battery Materials firmie EV Metals Group, globalnemu przedsiębiorstwu zajmującemu się chemikaliami i technologiami akumulatorów.

Sprzedaż obejmuje aktywa firmy Johnson Matthey w Battery Technology Center w Oksfordzie i Battery Technology Center oraz w pilotażowym zakładzie w Billingham, centrum badawczym w Moosburgu w Niemczech oraz częściowo wybudowanym zakładzie w Koninie w Polsce. Sprzedaż nie obejmuje zakładu LFP firmy Johnson Matthey w Kanadzie, który zostanie przejęty przez Nano One, innowatora czystych technologii w materiałach akumulatorowych.

EV Metals Group przejmie także technologię eLNO firmy Johnson Matthey, której podstawą są platformy katodowe GEMX i CAM-7, na które firma licencjonowała CAMX. Nowy właściciel zamierza nadal rozwijać eLNO, czyli rodiznę zaawansowanych, bogatych w nikiel materiałów katodowych, przeznaczonych do zastosowań do baterii do pojazdów elektrycznych typu PHEV/BEV.

Dział Battery Materials zostanie sprzedany za łączną kwotę 50 mln GBP w gotówce, a Johnson Matthey otrzyma mniejszościowy udział w EV Metals. Finalizacja transakcji planowana jest na lato tego roku.

– Johnson Matthey podjął decyzję o wycofaniu się z działu Battery Materials z powodu niewystarczającej rentowności, rosnącego utowarowienia materiałów akumulatorowych w połączeniu z koniecznością bardzo wysokich inwestycji kapitałowych, by zachować konkurencyjność. Jestem przekonany, że wizja EV Metals Group i potencjał do bycia w pełni zintegrowanym biznesem w zakresie chemii do akumulatorów, sprawiają, że spółka będzie dobrym właścicielem biznesu Battery Materials – mówi Liam Condon, dyrektor generalny Johnson Matthey.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama