reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hyundai Motor Group
Przemysł elektroniczny |

Hyundai otworzy fabrykę aut elektrycznych i akumulatorów w USA

Południowokoreański producent samochodów zamierza zainwestować 5,54 mld USD w budowę fabryk w pełni elektrycznych pojazdów oraz akumulatorów w stanie Georgia w USA.

Hyundai Motor Group zawarł już umowę ze stanem Georgia dotyczącą budowy zakładów produkujących w hrabstwie Bryan. Dzięki projektowi ma powstać około 8100 nowych miejsc pracy.

Fabryka pojazdów elektrycznych i zakłady produkcji akumulatorów mają kosztować około 5,54 mld USD.

Hyundai zamierza ruszyć z pracami konstrukcyjnymi na początku 2023 roku, a produkcja ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2025 roku. Roczne moce szacowane są na 300 000 sztuk. Hyundai nie precyzuje, jakie auta elektryczne będą produkowane w USA, a wspomina tylko o „szerokiej gamie innowacyjnych modeli EV”.

Jeśli chodzi o zakład produkcyjny akumulatorów, Hyundai twierdzi, że zostanie utworzony w ramach strategicznego partnerstwa, bez ujawniania dalszych szczegółów.

Hyundai twierdzi, że planuje produkować szeroką gamę w pełni elektrycznych pojazdów dla klientów z USA w nowej fabryce pojazdów elektrycznych w Georgii – również bez określania konkretnych modeli.

– Zdecydowaliśmy się zbudować naszą pierwszą dedykowaną fabrykę pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych, ponieważ Ameryka akceptuje zmiany i napędza innowacje. Nowa fabryka pojazdów elektrycznych to przyszłość naszej działalności i pomoże nam sprostać rosnącym wymaganiom klientów z USA, którzy oczekują najnowocześniejszych, bezpiecznych i bezemisyjnych pojazdów teraz i w przyszłości – mówi Jaehoon Chang, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor.

Warto wspomnieć, że West Point w stanie Georgia jest już siedzibą centrum produkcyjnego Grupy Kia w USA.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1