reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hanwha Solutions
Przemysł elektroniczny |

Hanwha wyda 320 mln USD na rozwój produkcji fotowoltaiki

Hanwha Solutions, południowokoreański właściciel Qcells, planuje zainwestować 320 mln USD w rozwój produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych w USA i Korei.

Hanwha podaje w komunikacie prasowym, że zamierza wydać 170 mln USD na budowę 1,4 GW fabryki modułów fotowoltaicznych w USA. Qcells ma już fabrykę modułów o mocy 1,7 GW w Dalton w stanie Georgia. Nowy obiekt ma zostać uruchomiony już w pierwszej połowie 2023 roku, a całkowita zdolność produkcyjna Qcells w USA przekroczy wówczas 3 GW, co według firmy odpowiada jednej trzeciej obecnej zdolności produkcyjnej modułów fotowoltaicznych w USA.

Firma zainwestuje również 150 mln USD w zwiększenie wydajności produkcji ogniw w Korei Południowej. W przyszłym roku, po zakończeniu rozbudowy, całkowita wydajność w zakresie ogniw w Korei osiągnie 5,4 GW.

Realizując te inwestycje Hanwha ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na energię odnawialną. Trwające turbulencje na rynku energii spowodowały gwałtowny wzrost cen paliw kopalnych. Te wahania cen, już pogorszone przez globalne ograniczenie podaży podczas pandemii, wywołały na całym świecie wezwania do zmniejszenia uzależnienia od paliw kopalnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i redukcji emisji dwutlenku węgla – wskazuje firma.

– Rosnąca niepewność mówi nam, że zapewnienie niezawodnej, zrównoważonej energii stało się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W tym celu Qcells zwiększy dostawy energii odnawialnej ze zróżnicowanych źródeł i znajdzie czystsze sposoby wytwarzania energii. W ten sposób przyczynimy się zarówno do bezpieczeństwa energetycznego, jak i zerowej emisji netto – mówi Justin Lee, dyrektor generalny Hanwha Qcells.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2