reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Producent UPS-ów wybuduje fabrykę w Wietnamie

Kstar, specjalista w dziedzinie konwersji energii, 10 maja oficjalnie rozpoczął budowę pierwszego wietnamskiego zakładu produkcyjnego.

Plan budowy zakładu w wietnamskim Haiphong obejmuje dwa etapy, a łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 22 mln USD. Pierwszy etap zostanie ukończony w czerwcu tego roku. Wyposażenie zostanie zamontowane pod koniec roku i wtedy będzie mogła się rozpocząć produkcja. Rozpoczęcie budowy drugiego etapu planuje się na 2024 roku.

– Przewiduje się, że w pierwszym etapie zakład będzie produkował 10000 sztuk UPS, 1000 sztuk modułowych centrów danych i falowniki fotowoltaiczne o mocy 1 GW rocznie. Będzie to pierwszy przypadek wykorzystania zakładów w Wietnamie do zwiększenia zdolności świadczenia usług i spełnienia zapotrzebowania klientów na bardziej zróżnicowaną bazę produkcyjną – informuje Wang, lider projektu Kstar.

Nowy zakład nie tylko zwiększy zdolności produkcyjne, ale też przyczyni się do globalnej ekspansji spółki Kstar – czytamy dalej w komunikacie. Po ukończeniu budowy powstanie 200 miejsc pracy. Obiekt będzie spełniał wymogi spółki w zakresie ochrony środowiska.

Założona w 1993 r. spółka Shenzhen Kstar Science And Technology Co., Ltd. specjalizuje się w dziedzinie badań, rozwoju i produkcji urządzeń UPS, falowników fotowoltaicznych i rozwiązań ESS. Kstar z siedzibą główną w Chinach zatrudnia niemal 3000 pracowników, posiada przedstawicielstwa w ponad 150 krajach, a także 6 zakładów produkcyjnych i montażowych.

Spółka raportuje, że wolumen zrealizowanych dostaw dał Kstar w 2021 r. piąte miejsce wśród światowych producentów urządzeń UPS, co w porównaniu do 2019 r., stanowi awans o jedno oczko. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama