reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

MaxLinear przejmuje Silicon Motion

Firmy podpisały umowę, na mocy której MaxLinear przejmie Silicon Motion. Wartość połączonego przedsiębiorstwa szacowana jest na 8 mld USD.

Firmy oceniają, że przychody połączonego przedsiębiorstwa wyniosą ponad 2 mld USD, a transakcja sprawi, że nowy podmiot będzie dysponował szerszym zakresem technologii, co pomoże wykorzystać możliwości na rynku docelowym wartym około 15 mld USD. Wzrosną też zasoby i potencjał, by przyspieszać innowacje produktowe, poprawić wydajność operacyjną i obniżyć koszty produkcji.

Firmy zwracają w szczególności uwagę na plusy wynikające z połączenia możliwości MaxLinear w zakresie układów RF, analogowych i sygnałem mieszanym oraz przetwarzania z technologią kontrolerów pamięci NAND flash firmy Silicon Motion.

– Większa skala połączonej organizacji tworzy nowego znaczącego gracza w branży półprzewodników o sprzedaży przekraczającej 2 mld USD, z dobrą pozycją na różnych rynkach końcowych. MaxLinear ma na koncie długą historię sukcesów integracyjnych i dąży do tego połączenia w celu zapewnienia silnego wzrostu, imponujących marż operacyjnych i znaczących przepływów pieniężnych – mówi dr Kishore Seedripu, prezes i dyrektor generalny MaxLinear.

– Połączenie Silicon Motion z MaxLinear zapewnia znaczne korzyści skali, przyspiesza naszą ekspansję na rynki pamięci masowych dla przedsiębiorstw i łączy niezrównaną własność intelektualną, aby nadal służyć naszym klientom wysokiej jakości wiedzą fachową i wsparciem technicznym. Transakcja ta zapewni atrakcyjną wartość dla akcjonariuszy, zapewni naszej firmie pozycję, która pozwoli nam osiągnąć cele rozwojowe i wzmocni pozycję na szybko rozwijających się rynkach końcowych – dodaje Wallace Kou, prezes i dyrektor generalny Silicon Motion.

Akcjonariusze Silicon Motion otrzymają 93,54 USD w gotówce i 0,388 akcji zwykłych MaxLinear za ADS (American Depositary Share – amerykańska akcja depozytowa), co daje łącznie 114,34 USD za cenę ADS. Daje to 48% premię w stosunku do wartości rynkowej z 22 kwietnia 2022, a wartość Silicon Motion wyceniana jest na 3,8 mld USD.

Zamknięcia transakcji należy spodziewać się w drugiej połowie 2023 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama