reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NORD
Przemysł elektroniczny |

NORD rozbudowuje siedzibę w Aurich

Stale rosnące zapotrzebowanie na komponenty elektroniczne spowodowało konieczność rozbudowy zakładu NORD Electronic DRIVESYSTEMS w Aurich w Dolnej Saksonii.

Od początku lat 80-tych firma NORD Electronic DRIVESYSTEMS produkuje komponenty elektroniczne we wschodniofryzyjskim mieście Aurich, w szczególności przetwornice częstotliwości. Dzięki ogłoszonej właśnie inwestycji NORD potroi moce produkcyjne w zakresie elektroniki napędowej.

©NORD Electronic DRIVESYSTEMS

– Zapotrzebowanie na indywidualnie skonfigurowane urządzenia znacznie wzrosło w ostatnich latach – wyjaśnia kierownik budowy Gerhard Harms. Dlatego firma zdecydowała się na znaczną rozbudowę zakładu w Aurich.

Przestrzeń do montażu ma zostać powiększona do 3000 m kw., rozmieszczonych na dwóch kondygnacjach. Planowane jest zwiększenie mocy produkcyjnych ze 140 000 do ponad 400 000 jednostek w końcowej fazie rozbudowy. Pierwszy 50% wzrost mocy zostanie osiągnięty do drugiego kwartału 2022 r.

Cała ekspansja w Aurich wymaga nakładów finansowych rzędu 3,2 mln EUR.

– Ta inwestycja wynika nie tylko z rosnącego znaczenia komponentów elektronicznych dla NORD. Jest to również wyraźne zobowiązanie firmy do rozwoju miasta Aurich – podkreśla Gerhard Harms.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama