reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Apator dostarczy do Belgii gazomierze za 65 mln EUR

Spółka zależna Apatora, Apator Metrix SA, zawarła umowę z Landis+Gyr na dostawę inteligentnych gazomierzy w ramach masowego wdrożenia inteligentnych liczników w Belgii.

Przetarg ogłoszony przez belgijskich operatorów sieci dystrybucyjnych (Fluvius, ORES, RESA i Sibelga), który został wygrany przez Landis+Gyr (Belgia) dotyczy kompleksowego rozwiązania typu „Dane Jako Usługa" (ang. DaaS Data-as-a-Service), składającego się z centralnego systemu nadrzędnego oraz inteligentnych liczników mediów.

W związku z powyższym Apator Metrix SA, jako partner Landis+Gyr w ramach zawartej umowy wynikającej z powyższego przetargu, dostarczy w latach 2023-2031 około 1 miliona inteligentnych gazomierzy iSMART2 o wartości ok. 65 mln EUR (ok. 300 mln PLN).

– Projekt ten stanowi największe obecnie realizowane w Europie wdrożenie kompleksowego rozwiązania multi-energetycznego – pisze Apator w komunikacie.

Gazomierze iSMART2, które dostarczy Apator, to nowa generacja inteligentnych gazomierzy, zaprojektowana przez polskich inżynierów i produkowana w tczewskim zakładzie Apator Metrix. Firma wyjaśnia, że iSMART2 łączy w sobie liczydło elektroniczne nowej generacji wraz z gazomierzem miechowym, zapewniającym takie funkcjonalności, jak zdalna  szyfrowana komunikacja dwukierunkowa, zintegrowany zawór odcinający gaz, graficzny interfejs użytkownika oraz możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania.

Apator Metrix SA jest jednym z największych producentów i dostawców gazomierzy w Polsce i Europie. Wraz ze spółkami zależnymi tworzy jeden z trzech filarów biznesowych Grupy Apator – segment Gaz. Spółka generuje ponad 70% przychodów z eksportu i dostarcza swoje rozwiązania m.in. do Wielkiej Brytanii, Belgii, Niderlandów i Niemiec. Dorobek firmy to blisko 22 miliony gazomierzy mieszkaniowych i 340 tysięcy gazomierzy przemysłowych eksploatowanych w wielu regionach świata. Apator Metrix zatrudnia ok. 500 pracowników, a w swoim nowoczesnym, zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym wytwarza rocznie ok. 2 miliony gazomierzy. Oferta firmy obejmuje gazomierze miechowe domowe i przemysłowe, zarówno inteligentne, ze zdalnym odczytem jak i tradycyjne, mechaniczne – informuje firma.

Warunki umowy zawartej z Landis+Gyr, w tym uregulowania w zakresie odpowiedzialności, zobowiązań i gwarancji nie odbiegają od warunków rynkowych stosowanych w tego typu przetargach w UE.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1