reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung
Przemysł elektroniczny |

Samsung mocno zwiększył produkcję NAND flash

Południowokoreański producent półprzewodników zakończył niedawno rozbudowę swojej drugiej fabryki pamięci NAND flash w Xian w Chinach i jest gotowy do produkcji na pełną skalę.

Samsung w ubiegłym miesiącu zakończył drugą fazę inwestycji w Xian, natomiast pierwszy etap został zrealizowany pod koniec ubiegłego roku – raportuje Business Korea.

Od początku marca zakład pracuje na pełnych obrotach. Fabryka jest w stanie przetwarzać 130 000 wafli 300 mm miesięcznie, co oznacza również, że całkowita wydajność produkcyjna pamięci flash NAND w ośrodku Samsunga w Xian wzrosła do 250 000 wafli miesięcznie.

Moce produkcyjne fabryk Xian stanowią ponad 40% całkowitej produkcji pamięci flash NAND południowokoreańskiej firmy, a jak donosi lokalna gazeta Shanxi Daily, wydajność kompleksu w Xian odpowiada za ponad 10% globalnych mocy produkcyjnych tych układów.

Fabryka NAND flash w Xian Samsunga jest jedyną zagraniczną fabryką pamięci firmy Samsung Electronics. Budowa pierwszego zakładu rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku, a produkcja ruszyła w maju 2014 roku. Samsung Electronics początkowo planował przeznaczyć 7 mld USD na pierwszy obiekt, ale ostatecznie łączna kwota inwestycji wzrosła do ponad 10,87 mld USD.

Prace konstrukcyjne przy drugiej fabryce rozpoczęły się w 2017 roku. Według pierwotnego planu firma miała przeznaczyć 7 mld USD na ten cel, ale w 2019 roku zainwestowano dodatkowych 8 mld USD w rozbudowę zakładu i modernizację sprzętu produkcyjnego. W rezultacie firma Samsung Electronics wydała łącznie 25,87 mld USD na kompleks produkcyjny pamięci NAND flash w Xian.

Analitycy branżowi oceniają, że dzięki ukończeniu najnowszej inwestycji udział Samsung Electronics w rynku pamięci NAND flash wzrośnie z 35 do 40%.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama