reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Healthnomic ukończył prototyp urządzenia do diagnostyki bezdechu sennego

Healthnomic łączy medycynę z informatyką m.in. po to, by umożliwiać diagnozę i leczenie bezdechu sennego w warunkach domowych. Spółka rozpoczęła prace nad finalnym produktem.

Healthnomic SA, warszawska firma z branży medtech będąca właścicielem autorskiej platformy cyfrowej Omnihealth do zdalnej diagnostyki chorób cywilizacyjnych człowieka, zakończyła prace nad ostateczną wersją prototypu urządzenia nowej generacji oraz oprogramowania do wykonywania badań poligraficznych diagnozujących bezdech senny – Apnomic GX3.

– Nowy produkt spółki jest w pełni uniezależniony od krajowych operatorów telefonii komórkowej, co wpisuje się w strategię globalizacji usług diagnostycznych Healthnomic SA. Równolegle do rozwoju technologii, spółka opracowuje strategię wejścia na rynki Ameryki Północnej i Południowej – czytamy w komunikacie.

Prototyp urządzenia został wykonany przez firmę AMC Tech z Krakowa. W ramach realizacji umowy, opracowano mechanizm urządzenia pozwalający na wykonywanie profesjonalnych badań poligraficznych w warunkach domowych, a także towarzyszącą mu aplikację, zgodną z systemem Android.

Pierwsze wdrożenie komercyjne nowego rozwiązania diagnostycznego spółka planuje przeprowadzić na rynku lokalnym, we współpracy m. in. z placówkami Neuca Med oraz Centrum Terapii Dialog, z którymi Healthnomic ma zawarte umowy dystrybucyjne.

– Oferta diagnostyczna spółki cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród lekarzy jak i pacjentów. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie nowego urządzenia diagnostycznego spowoduje jeszcze większe rozpowszechnienie naszej usługi jako, że Apnomic GX3 znosi bariery technologiczne wejścia na nowe rynki. Dodatkowo, w krótkim czasie, zamierzamy rozbudować linię naszych usług i produktów o ofertę terapeutyczną. W tym celu intensywnie pracujemy nad autorskim urządzeniem w technologii EPAP, służącym do leczenia bezdechu sennego w warunkach domowych. Wierzymy, że rozwijana przez nas terapia będzie lepiej tolerowana przez pacjentów niż obecny standard leczenia, dzięki czemu uda nam się uchronić większą liczbę osób dotkniętych tą chorobą przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, często zagrażającymi ich życiu – komentuje Natasza Manikowska, dyrektor operacyjny Healthnomic.

Celem Healthnomic SA jest obsługa procesu diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych za pomocą inteligentnych rozwiązań telemedycznych opartych na algorytmach sztucznej inteligencji, a także nowoczesnych urządzeń terapeutycznych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2