reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sygnis
Przemysł elektroniczny |

Sygnis podkręca tempo: działalność R&D kluczowa

Sygnis, który zajmuje się zastosowaniami technik addytywnych dla przemysłu 4.0, energetyki, nanotechnologii i biotechnologii, przedstawił nową strategię.

Spółka podkreśla, że ważnym elementem strategii jest rozwój obecności handlowej na rynkach, na których działa firma, jednak głównym celem jest dostarczanie innowacyjnych urządzeń w autorskich technologiach, dzięki licznemu zespołowi badawczo-rozwojowemu.

– Nieprzerwany kilkuletni rozwój doprowadził nas do momentu, w którym zaczęliśmy poszukiwać nowych narzędzi zapewniających utrzymanie odpowiedniego tempa. Stąd w 2021 roku połączenie ze spółką Mode SA i debiut giełdowy – czytamy w komunikacie.

Sygnis ma „klarowną wizję stania się liderem technologii hardware „deep tech” z naciskiem na segment technologii addytywnych oraz spółką skutecznie realizującą projekty badawczo-rozwojowe metodami „rapid prototyping”.

Handlowy rozwój Sygnis ma się opierać na następujących filarach:

  • Wprowadzenie produktów własnych do sprzedaży.
  • Rozwój handlowy i kanałów dystrybucyjnych.
  • Sprzedaż usług badawczo-rozwojowych oraz wzorniczych.
  • Sprzedaż usług wytwórczych.

Jeśli chodzi o produkty własne, w ubiegłym roku Sygnis zakończył prace nad technologią druku 3D ze szkła niskotemperaturowego – Syglass (zdjęcie u góry). Spółka ma już na koncie pierwsze przemysłowe zastosowanie Syglass, czyli drukowane 3D preformy światłowodowe – elementy niezbędne w produkcji światłowodów specjalnych, które umożliwiają tworzenie m.in. zabezpieczeń hardware’owych przesyłania danych cyfrowych. Pierwsze maszyny trafią do użytkowników w 2022 roku. Sygnis planuje też powiększenie zespołu zajmującego się rozwojem tej technologii oraz jej komercjalizacją.

W 2021 roku firma opracowała również dwie maszyny pracujące w technologii DIW (Direct Ink Writing). W Q2 Sygnis zamierza dokończyć przygotowania linii produkcyjnej tych maszyn, a intensywna sprzedaż jest planowana na Q3 i Q4.

Jednym z istotnych celów firmy jest zwiększenie udziału przychodu ze sprzedaży produktów własnych do poziomu 40% całości przychodów spółki. Szczególnie istotne rynki to kraje Europy Zachodniej oraz USA –informuje Sygnis.

Oprócz wspomnianego wyżej planu rozwoju handlowego i kanałów dystrybucyjnych oraz zamiaru poszerzania działalności w zakresie zleconych prac badawczych, Sygnis zamierza też zwiększać sprzedaż usług wytwórczych. W ramach przygotowań do tego celu, spółka w 2021 roku kupiła kilka maszyn produkcyjnych, w tym: FlashForge WaxJet400 – drukarkę w technologii MJP oraz Mimaki 3DUJ-2207 – drukarkę 3D do druku Full Color CMYK w technice fotopolimeryzacji żywic (Inkjet). Rozbudowano także dział maszyn SLS (selektywny laserowy spiek proszków poliamidowych). Zakupiono Sinterit Lisa Pro wraz z całą stacją obróbki wydruków. Natomiast na drugi kwartał tego roku planowany jest odbiór maszyny produkcyjnej Sinterit NILS.

Sygnis realizuje również wiele projektów technologicznych, w tym światłowodowy. W tym roku spółka spodziewa się zamknięcia przedsięwzięcia „All-fiber multiphoton scanning microscope”, który będzie kolejnym etapem rozwoju spółki w kierunku technik światłowodowych i pozwoli w kolejnych latach na opracowanie mikroskopu multifotonowego produkowanego przez Sygnis.

Poza tym wymienić należy m.in. prace nad skonstruowaniem wielofunkcyjnej hybrydowej drukarki 3D z systemem kontroli jakości w czasie rzeczywistym, prace nad technologią druku z biomateriałów i skonstruowanie biodrukarki 3D do zautomatyzowanego tworzenia bionicznych narządów czy opracowanie autorskiego systemu do fotografii produktowej umożliwiającego automatyczne cyfrowe obrazowanie produktów za pomocą kompaktowego urządzenia z wykorzystaniem pracy zdalnej.

Podobnie jak w przypadku działalności R&D, równie szeroko zakrojone są plany dotyczące rozwoju sprzedaży usług i produktów spółki. Sygnis zamierza m.in. rozbudować zespół handlowy w Polsce, powołać jednostkę biznesową w Czechach, a także zwiększyć wartość magazynu sprzedażowego.
 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1