reklama
reklama
reklama
© amy walters dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

W Hamburgu rusza nowy zakład recyklingu akumulatorów

Dostawca metali nieżelaznych Aurubis zakończył już testy i rozpoczyna działalność w nowym zakładzie pilotażowym w swojej siedzibie w Hamburgu.

Aurubis rozpocznie przetwarzanie czarnej masy z akumulatorów litowo-jonowych w zakładzie pilotażowym, gdzie będzie odzyskiwać lit, nikiel, kobalt, mangan i grafit.

– Odpowiedzialne podejście do zasobów i cel, jakim jest zamknięcie obiegu cennych metali dla pojazdów elektrycznych, są ważnymi czynnikami dla naszej decyzji inwestycyjnej. Ponadto recykling jest centralnym, strategicznym motorem wzrostu firmy Aurubis. Chcemy odgrywać wiodącą rolę w recyklingu baterii – mówi dyrektor generalny Aurubis Roland Harings.

Po pomyślnym zakończeniu fazy pilotażowej Aurubis planuje zbudować zakład recyklingu baterii na skalę przemysłową, planując inwestycje na ten cel w wysokości około 200 mln EUR. Dyrektor generalny podkreśla, że jest przekonany, że w ciągu najbliższych pięciu lat Aurubis uruchomi zakład recyklingu akumulatorów na skalę przemysłową

– Recykling akumulatorów zyskuje na znaczeniu ze względu na rozwój pojazdów elektrycznych oraz szybki wzrost popytu na akumulatory litowo-jonowe i surowce potrzebne do ich produkcji. Jako najbardziej wydajna i zrównoważona sieć hut na świecie, posiadamy wieloletnią wiedzę metalurgiczną niezbędną, aby być kluczowym pionierem zmiany mobilności dzięki naszym rozwiązaniom – stwierdza Roland Harings.

Zakład pilotażowy ma budowę modułową i będą w nim odzyskiwane metale takie jak lit, nikiel, kobalt, mangan i grafit z tzw. czarnej masy w procesie hydrometalurgicznym. Czarna masa to sproszkowana pozostałość, która powstaje podczas demontażu i niszczenia akumulatorów litowo-jonowych. Metale odzyskane w procesie recyklingu Aurubis będzie można wykorzystać w nowych bateriach i innych produktach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2