reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Specjalista od technologii wtryskowych otworzył centrum B+R

Dopak, dystrybutor maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, który działa na polskim rynku od 25 lat, otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe we Wrocławiu.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Dopak tworzą: laboratorium, prototypownia 3D oraz kompleks szkoleniowy. Celem działalności badawczo-rozwojowej firmy Dopak jest prowadzenie projektów edukacyjnych oraz technologicznego opracowywania nowych produktów i ulepszania już istniejących wyrobów formowanych metodą wtryskową oraz kompozytową – czytamy w komunikacie.

– Doradzamy jak programować wtryskarki, optymalizować proces wtrysku oraz dobierać i ustawić idealne parametry procesu. Umożliwiamy także wytworzenie wyrobów testowych i pilotażowych na zaawansowanych liniach automatycznych o sile zwarcia od 500 do 5500 kN. Dostępna jest również możliwość wykonania prototypu i części zamiennych w technologii druku 3D – mówi Magdalena Kazimierczuk, dyrektor jakości w Dopak.

©Dopak

W laboratorium Centrum Badawczo-Rozwojowym prowadzone są badania właściwości fizyko-mechanicznych tworzyw sztucznych oraz gotowych wyrobów, które umożliwią prawidłowe opracowanie technologii wytwarzania, poprawę wydajności procesu i zapewnienie odpowiedniej jakości. Z kolei w prototypowni wykonywane są części zamienne i prototypy oraz wysokiej rozdzielczości skany, stosowane w kontroli jakości wymiarów i analizie defektów.

– Park maszynowy Centrum Badawczo-Rozwojowego Dopak tworzy siedem zaawansowanych linii automatycznych. W ich skład wchodzą hydrauliczne i elektryczne wtryskarki produkcji KraussMaffei o sile zwarcia formy od 500 do 5500 kN wraz z liniowymi robotami LRX oraz urządzeniami peryferyjnych, takimi jak: osłony, transportery, systemy suszenia, podawania i dozowania, systemy chłodzenia i mielenia tworzywa. Linie technologiczne przeznaczone są do przetwarzania standardowych oraz wysokotemperaturowych tworzyw sztucznych, takich jak np. PEEK. Największa maszyna z serii GX to wtryskarka o sile zwarcia 550 ton, pracująca w technologii MuCell – dodaje Magdalena Kazimierczuk.

Park maszynowy jest wykorzystywany na potrzeby szkoleń i realizacji procesów technologicznych, przeznaczonych do wytwarzania pilotażowych i testowych wyrobów końcowych dla kontrahentów, a także udostępniany firmom zewnętrznym realizującym innowacyjne projekty w ramach programów start-up.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1