reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GlucoActive
Przemysł elektroniczny |

GlucoActive dostosowuje swój bezinwazyjny glukometr do potrzeb cukrzyków

GlucoActive już w przyszłym roku zamierza wprowadzić na rynek pierwsze na świecie przebadane klinicznie urządzenie do bezinwazyjnego mierzenie poziomu glukozy. Trwa dopracowywanie projektu.

GlucoActive informuje, że według wyników eksperymentu medycznego, opracowane przez firmę urządzenie wykorzystujące zjawisko spektrofotometrii jest na tyle dokładne, że aż 98 proc. indywidualnych pomiarów może stanowić podstawę trafnej diagnozy lekarskiej. Glukometr wrocławskiej firmy działa poprzez naświetlanie światłem o określonej długości fali na skórę w celu uzyskania odczytu, co oznacza, że nie jest wymagany bezpośredni kontakt z krwią. Jednym słowem: diabetycy będą mogli wreszcie zapomnieć o nakłuwaniu palca.

– Wykazaliśmy również, że urządzenie jest bezpieczne dla pacjentów oraz komfortowe w użytkowaniu. Nie zaraportowano żadnych zdarzeń niepożądanych, a użytkownicy wypowiadają się o GlucoStation z dużym entuzjazmem. Ponad połowa badanych oceniła, że komfort użytkowania GlucoStation jest znacznie wyższy w porównaniu z innymi glukometrami dostępnymi na rynku. To pokazuje, że przełom dla polskich cukrzyków jest coraz bliżej – podkreśla dr Karolina Orłowska, dyrektor produktu w GlucoActive.

©GlucoActive

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy na świecie przebadany klinicznie glukometr bezinwazyjny będzie dostępny dla pacjentów na początku 2023 roku – informuje firma.

GlucoActive zbadał ostatnio potrzeby cukrzyków i pracuje nad odpowiedzią w formie urządzenia oraz aplikacji.

Jak wynika z przeprowadzonej ankiety, automatyczne pomiary, przypomnienia o dozowaniu insuliny czy możliwość połączenia z aplikacjami zewnętrznymi – to tylko niektóre z funkcjonalności, jakich brakuje badanym w istniejących na rynku rozwiązaniach.

– Wśród ankietowanych wyraźnie widać również potrzebę, aby urządzenie idealne było elastyczne i dostosowywało się do bieżącej sytuacji, czy to automatycznie, czy poprzez udostępnienie odpowiedniej funkcji, np. uzależnienie częstotliwość pomiaru od trendu, częstsze monitorowanie sytuacji po wzmożonym wysiłku fizycznym, informowanie o konieczności odpoczynku lub wysyłanie sygnałów do osoby kontaktowej w przypadku niepokojących objawów – wyjaśnia dr hab. Maciej Ptak, ekspert w zakresie spektrofotometrii z GlucoActive.

W Polsce prawie 3 miliony osób żyją z rozpoznaną cukrzycą. Chorych może być w rzeczywistości jednak dużo więcej – wielu z nich świadomie unika diagnozy. Z kolei w ciągu najbliższych 25 lat na całym świecie liczba cukrzyków ma się zwiększyć do 700 milionów.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2