reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 września 2008

Dell nie sprzeda polskiego zakładu do Foxconn

Na początku ubiegłego tygodnia The Sunday Times podał informację, iż Dell rozważa sprzedaż polskiego zakładu w Łodzi, a jednym z potencjalnych kupców wydaje się być koncern Foxconn. Dziś mamy dementi tej wiadomości.
Brytyjski dziennik podał, iż według planu redukcji kosztów, Dell planuje sprzedać swój niedawno otwarty zakład w Łodzi. Jednym z możliwych nabywców miał być tajwański dostawca usług EMS, firma Foxconn.

W piątek rzecznik Dell w Polsce, Rafał Branowski, nie potwierdził tego doniesienia, twierdząc, iż nic mu nie wiadomo na ten temat. Również ewentualny nabywca, Foxxcon, nie potwierdził doniesień The Sunday Times.

Dziś Puls Biznesu podał wiadomość, iż polski rząd otrzymał od koncernu oficjalne dementi tej wiadomości. „Mamy dementi od głównego menedżera firmy Dell w Polsce” - uspokaja Rafał Baniak, wiceminister gospodarki. Zakład w Łodzi rozpoczął produkcję w styczniu tego roku, a Dell zainwestował do tej pory w fabrykę 200 mln euro. Dziś pracuje w niej około 2 tysięcy osób, zarabiających na rękę średnio 1.6 tys zł. Dell miał również dostać 133,5 mln zł dotacji w latach 2007-12, co jest rekordem wielkości pomocy rządowej. Program jeszcze nie ruszył, bo nie notyfikowała go Komisja Europejska, ale już wiadomo, że będzie większy.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2018 12:47 V11.8.0-1