reklama
reklama
© NecEnergySolutions
Przemysł elektroniczny |

NEC Energy Solutions należy już do LG Energy Solution

LGES sfinalizował przejęcie 100% udziałów w NEC Energy Solutions, firmie zajmującej się produkcją baterii litowo-jonowych do zastosowań niezwiązanych z motoryzacją i integracją systemów.

Firma LG Energy Solution w ubiegłym tygodniu sfinalizowała przejęcie firmy NEC Energy Solutions z siedzibą w USA, w celu rozszerzenia oferty biznesowej Energy Storage System (ESS).

Producent akumulatorów kupił wszystkie udziały NEC Energy Solutions od japońskiego właściciela, NEC Corporation. W efekcie tej transakcji LGES utworzy spółkę pod nową nazwą – LG Energy Solution Vertech. Inc.

LGEN wskazuje, że globalny popyt na znormalizowane i zintegrowane systemy pamięci masowej odnotowuje znaczny i trwały wzrost, ponieważ takie systemy zmniejszają zarówno koszty wyposażenia, jak i instalacji. Rynek oczekuje również od dostawców akumulatorów rozszerzania oferty produktów i usług, uznając, że akumulatory stanowią najważniejszy element systemów magazynowania energii – czytamy w komunikacie.

Po przejęciu i integracji technologii, wiedzy i doświadczenia NEC Energy Solutions, LG Energy Solution będzie w stanie zaoferować w pełni zintegrowane systemy magazynowania energii AC i DC wraz z usługami wsparcia operacyjnego, które obejmują m.in. instalację sprzętu, usługi zdalnego monitorowania i planową konserwację.

Firma NEC Energy Solutions osiągnęła średni roczny wzrost na poziomie 60% od 2018 roku, odnotowując przychody w wysokości 207 mln USD w 2020 roku.

– Dzięki tej umowie LG Energy Solution przyspieszy rozwój działalności w zakresie magazynowania energii, zapewniając klientom bardziej wszechstronną ofertę ESS, która zaspokoi rosnące zapotrzebowanie – mówi Youngsoo Kwon, dyrektor generalny LG Energy Solution.

Na rynku ESS panuje dobra koniunktura i wydaje się, że globalny trend wzrostowy będzie kontynuowany. Analitycy rynku akumulatorów z firmy SNE Research przewidują, że globalny rynek ESS będzie rósł średnio o 35% w skali roku. Przemysł ESS osiągnął poziom 11 GWh w 2019 r., 20 GWh w 2020 r. i przewiduje się, że do 2030 r. osiągnie 302 GWh.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 06 2023 20:46 V22.0.14-1