reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

QNA Technology korzysta z nowych laboratoriów w WPT

We Wrocławskim Parku Technologicznym rozbudowano Laboratorium Chemii i Biotechnologii, w którym wrocławscy przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje innowacyjne produkty i usługi.

We Wrocławskim Parku Technologicznym działa 12 laboratoriów i prototypowni, które są dostępne dla wrocławskich innowatorów. Korzystanie z nich pozwoliło wielu przedsiębiorstwom, działającym m.in. w branży chemii i biotechnologii, nie tylko zaistnieć na rynku, ale też odnieść międzynarodowe sukcesy – podkreśla WPT w komunikacie.

Do dyspozycji przedsiębiorców oddano właśnie ponad 650 mkw. kolejnych powierzchni laboratoryjnych. Oficjalne otwarcie odbyło się 11 stycznia 2022 roku.

W rozbudowę nowej powierzchni laboratoryjnej WPT przeznaczonej na potrzeby branży chemii i biotechnologii zainwestowano około 7 mln PLN, przy czym 5 mln PLN pochodziło ze środków unijnych.

Z laboratorium korzystają już pierwsze firmy, wśród których są: stawiające sobie za cel tworzenie i wdrażanie nowych technologii na rynki światowe przedsiębiorstwo Solution4, prowadząca prace badawczo-rozwojowe m.in. z zakresu nanotechnologii spółka QNA Technology oraz firma Spinprot, realizująca projekty z zakresu biotechnologii z wykorzystaniem mikroorganizmów niebędących patogenami.

QNA to specjalista w projektowaniu i produkcji koloidalnych nanostruktur półprzewodnikowych. Firma oferuje zarówno kropki kwantowe (QNA.dots), jak i również bazujące na kropkach kwantowych tusze (QNA.ink).

– Z laboratoriów może korzystać każda zainteresowana firma, która nawiąże współpracę z WPT. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla startupów, które mogą dzięki niemu realizować specjalistyczne prace badawczo-rozwojowe w innowacyjnym środowisku, bez konieczności inwestowania w wyposażenie własnego laboratorium, co dla początkujących firm może być inwestycyjną barierą nie do przejścia – dodaje WPT.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama