reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MiR
Przemysł elektroniczny |

Argentyński producent stawia na automatyzację

Mirgor usprawnia procesy dostaw w fabryce telewizorów dzięki wdrożeniu autonomicznych robotów mobilnych MiR.

Mirgor jest argentyńską firmą technologiczną, która produkuje i dystrybuuje elektronikę dla konsumentów, części samochodowe, a także eksportuje towary rolne i nasiona roślin oleistych. Mirgor ma siedzibę w prowincji Tierra del Fuego, fabryki w mieście Rosario i centralę w Buenos Aires oraz sześć jednostek biznesowych: Mirgor Manufacturing, Mirgor Retail, Mirgor Logistics (Mirlog), Mirgor Distribution, Mirgor Innovation oraz Mirgor Agriculture.

W fabryce telewizorów firmy Mirgor stosowano dotąd półautomatyczną, niemal ręczną technologię – bazującą na pociągach kierowanych przez pracowników – procesu dostaw materiałów na linię produkcyjną. Obecnie w fabryce działa pięć autonomicznych robotów mobilnych (AMR) MiR. Wsparcie przy realizacji zlecenia zapewnił Macon, certyfikowany integrator systemów MiR.

– Proces automatyzacji to jeden z głównych elementów inteligentnej logistyki i bezpośredni rezultat wdrażania nowych technologii w magazynie, takich jak automatyczne systemy transportu i magazynowania. W Mirgor poświęciliśmy czas na analizę, jakiego rodzaju zautomatyzowane rozwiązania można zastosować do powtarzalnych zadań, aby zapewnić nieprzerwany przepływ pracy. W robotach MiR znaleźliśmy systemy, które nie tylko przyspieszyły realizację zadań w naszych zakładach, ale także poprawiły bezpieczeństwo pracowników i maksymalnie zoptymalizowały możliwości dostaw materiałów do linii produkcyjnej – ocenia Julio Haberle, menedżer fabryki w Mirgor.

Jak wyjaśnia firma, w starym systemie dostaw wagony pociągów przewożących ekrany i tylne pokrywy telewizorów, poruszały się po ruchliwych trasach, wpływały na nieporządek w zakładzie i w znacznym stopniu uniemożliwiały łatwy dostęp i swobodną pracę przy linii produkcyjnej. Zmiany miały przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i zoptymalizować trasy przewozu materiałów do montażu ekranów telewizorów Smart TV na linię produkcyjną – przestarzały proces transportu skutkował wysokimi wskaźnikami wypadków i niewielką swobodą.

Obecnie za pomocą czterech systemów MiR200 Hook i jednego robota MiR500 zarządzanym poprzez platformę MiR Fleet, transport wewnętrzny Mirgor stał się prostszy dzięki scentralizowanej konfiguracji online. Ponadto wyeliminowano wąskie gardła i przerwy dzięki ciągłej pracy robotów mobilnych – czytamy w komunikacie.


Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek autonomiczne roboty mobilne (AMR). MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Założona przez duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama