reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sygnis
Przemysł elektroniczny |

Sygnis New Technologies finalizuje połączenie z MODE

– Formalny proces połączenia jest już za nami – mówi Andrzej Burgs, prezes zarządu nowo powstałego Sygnis SA, firmy specjalizującej się m.in. w technologiach druku 3D.

Krajowy Rejestr Sądowy zarejestrował połączenie Spółki MODE SA oraz Sygnis New Technologies Sp. z o.o.
Rejestracja dokonana przez KRS oznacza, że Sygnis New Technologies – jako Sygnis SA – zadebiutowała na NewConnect, a inwestorzy mogą już inwestować w projekty B+R realizowane przez Grupę Sygnis. Zarząd w ciągu najbliższych kilku tygodni zamierza opublikować plany rozwoju na kolejne lata.
KRS jednocześnie dokonała zmiany nazwy MODE SA na Sygnis SA oraz rejestracji 16,8 mln akcji serii C z emisji połączeniowej, które zostały już przydzielone dotychczasowym udziałowcom Sygnis New Technologies. Rejestracja emisji oraz zmiany nazwy MODE SA na Sygnis SA stanowi zwieńczenie procesu połączenia MODE oraz Sygnis New Technologies. 29 listopada 2021 rok akcjonariusze oraz wspólnicy obu spółek wyrazili zgodę na emisję połączeniową oraz zmianę nazwy. Nowe akcje serii C stanowią prawie 74 procent nowej struktury akcjonariatu Sygnis SA, która zastąpi MODE na rynku NewConnect. – Bardzo cieszymy się, że dzięki sprawnej pracy KRS mogliśmy z początkiem roku de facto zadebiutować na rynku NewConnect. Obecność na giełdzie otwiera przed całą Grupą Sygnis wiele nowych możliwości. Dzięki temu stajemy się jeszcze bardziej wiarygodni w oczach partnerów biznesowych oraz potencjalnych inwestorów – komentuje Andrzej Burgs, prezes zarządu nowo powstałego Sygnis SA. Sygnis SA to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami, rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii. – Prowadzimy interdyscyplinarną działalność skupioną wokół innowacyjnych projektów R&D z obszarów biotechnologii i nanotechnologii. Cześć z nich jest na bardzo zaawansowanym etapie rozwoju. Chcemy pokazać inwestorom ich potencjał, dlatego w najbliższych tygodniach opublikujemy plany rozwoju na kolejne lata – informuje Andrzej Burgs. – Formalny proces połączenia jest już za nami. Teraz czeka nas dopuszczenie akcji serii C do obrotu, które na początku stycznia zostały przydzielone wcześniejszym udziałowcom Sygnis New Technologies – dodaje Andrzej Burgs.
Grupa Sygnis prowadzi działalność w 3 segmentach: New Technologies, Bio Technologies oraz Nano Technologies. Marka New Technologies to najdłużej działająca marka z Grupy Sygnis. Zespół badawczo-rozwojowy na co dzień zajmuje się budową autorskich maszyn działających w obszarze technologii addytywnych. New Technologies dysponuje także centrum prototypowania, w którym wykonuje usługi szybkiego prototypowania, zaawansowane projekty z użyciem hybrydowych materiałów, a także testuje nowe materiały. Marka Bio Technologies specjalizuje się w dostarczaniu sprzętu naukowego na polski rynek, ze szczególnym naciskiem na obrazowanie żywych komórek w wysokiej rozdzielczości i inżynierię tkanek. Portfolio segmentu łączy wiele technik, tj.: biodruk 3D, biopatterning, holotomograficzne obrazowanie 3D i obrazowanie w super rozdzielczości. Nano Technologies to natomiast najmłodszy segment w Grupie Sygnis. Zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych technik addytywnych i analitycznych w obszarach mikro- i nanotechnologii.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama