reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kitron
Biznes |

Kitron przejmuje firmę EMS

Kitron zawarł umowę nabycia duńskiej firmy BB Electronics A/S, która ma zakłady produkcyjne w Danii, Chinach i Czechach. Transakcja wyraźnie zwiększy zyski i wartość dla akcjonariuszy – podkreśla Kitron.

– BB Electronics daje nam solidną pozycję w jeszcze jednym skandynawskim kraju i rozszerza obecność Kitron w Europie Środkowo-Wschodniej i Chinach, otwierając również drogę do założenia działalności w Indiach. BB Electronics prowadzi dobrze zarządzaną i wysoko zautomatyzowaną działalność produkcyjną, obsługując lojalną długoterminową bazę klientów, a pozycja przedsiębiorstwa w segmentach o dużej złożoności doskonale wpisuje się w strategię firmy Kitron – komentuje Peter Nilsson, prezes i dyrektor generalny firmy Kitron.
Wśród kluczowych korzyści z przejęcia BB Electronics, Kitron wymienia ekspansję geograficzną – firma rozwinie działalność w regionach, gdzie dotychczas była obecna w ograniczonym zakresie.
– Jesteśmy pod wrażeniem osiągnięć zespołu BB i nie możemy się doczekać współpracy. Zakładamy, że BB Electronics będzie kontynuować działalność z niewielkimi zmianami, a prezes BB, Carsten Christensen, dołączy do kierownictwa Kitron Group, zachowując dotychczasowe obowiązki. Spodziewamy się, że transakcja przyniesie firmie Kitron natychmiastowy wzrost zysków, wspierając jednocześnie naszą strategię rozwoju – dodaje Peter Nilsson. Założona w 1975 roku firma BB Electronics jest dostawcą kompleksowych usług EMS (Electronics Manufacturing Services) z siedzibą w Horsens w Danii. Przychody Grupy za 2021 rok szacowane są na około 1 000 mln DKK w 2021 roku (152 mln USD). Firma BB Electronics zatrudnia około 750 pracowników, a w ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła, zarówno organicznie, jak i poprzez fuzje i przejęcia. Klienci firmy to przede wszystkim przedsiębiorstwa z sektorów przemysłu, telekomunikacji i medycyny – informuje Kitron. – Uważamy, że dopasowanie z Kitron jest doskonałe i zapewni jeszcze silniejszą platformę dla BB Electronics, w tym obecność produkcyjną w Ameryce Północnej, na którą istnieje duże zapotrzebowanie ze strony naszej istniejącej bazy klientów. Nie możemy się doczekać realizacji naszej strategii wzrostu pod parasolem Kitrona – mówi Carsten Christensen, dyrektor generalny BB Electronics. Kitron nabędzie 100% akcji BB Electronics A/S od BB Electronics Holding ApS, która jest własnością inwestorów zewnętrznych oraz zarządu BB Electronics, za łączną kwotę 600 mln DKK (około 91 mln USD). Przejęcie obejmuje wszystkie operacje i aktywa BB Electronics m.in. w Danii, Czechach i Chinach. Transakcja zależy jeszcze od zwyczajowych warunków zamknięcia i ma zostać sfinalizowana w styczniu 2022 roku. Do tego czasu obie spółki będą nadal działać jako odrębne podmioty. – Europejska branża EMS jest bardzo rozdrobniona i jesteśmy przekonani, że razem będziemy jeszcze silniejsi, gdy wykorzystamy nasze indywidualne mocne strony, aby kontynuować osiągnięcia obu firm w zakresie rentownego wzrostu – konkluduje Peter Nilsson.
Kitron jest skandynawską firmą świadczącą usługi w zakresie produkcji elektroniki dla sektorów łączności, elektryfikacji, przemysłu, urządzeń medycznych i obronności/lotnictwa. Firma ma oddziały w Norwegii, Szwecji, Litwie, Niemczech, Polsce, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Kitron osiągnął przychody w wysokości około 4,0 mld NOK (0,47 mld USD) w 2020 roku i zatrudnia około 1800 pracowników.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama