reklama
reklama
© prodrobot
Przemysł elektroniczny |

Prodromus coraz bliżej wejścia na giełdę

Krakowski start-up med-tech dopełnia formalności związanych z giełdowym debiutem. KRS zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego, a spółka podpisała umowę z Autoryzowanym Doradcą – Kancelarią Radców Prawnych Konieczny Wierzbicki.

Prodromus pod koniec września dokonał przydziału akcji. W czasie pierwszej oferty publicznej spółka zebrała prawie milion złotych na finansowanie dalszego rozwoju sieci dystrybucji flagowego produktu – Prodrobota. Urządzenie zadebiutowało niedawno we Francji, spółka planuje wprowadzenie robota także w USA. – Tegoroczne sukcesy to efekt wieloletniego przygotowywania Prodromusa do międzynarodowej ekspansji połączonej z obecnością spółki na warszawskim parkiecie. Zakładaliśmy, że w tym roku nasze roboty zaczną pracować z pacjentami na nowych dla nas rynkach i ten cel udało się osiągnąć. To efekt m.in. pracowitego III kwartału, obecności na targach branżowych i intensywnych działań promocyjnych naszych lokalnych dystrybutorów – mówi Bartłomiej Wielogórski, prezes Prodromus. Konstruktor i producent robotów rehabilitacyjnych w październiku wszedł na nowy rynek Europy Zachodniej. Prodrobot będzie wspomagał leczenie francuskich pacjentów pediatrycznych. Lokalnym partnerem na rynku francuskim została firma Biometrics France, działający od 1988 r. dostawca rozwiązań z zakresu rehabilitacji oraz medycyny sportu, który będzie prowadził działania promocyjne w ośrodkach rehabilitacji pediatrycznej we Francji. – Wejście na rynek francuski to dla nas istotny kamień milowy. Zakupiony przez dystrybutora robot rozpoczął już serię indywidualnych prezentacji w wiodących ośrodkach klinicznych regiony Grand Est. Francja, biorąc pod uwagę nakłady na sektor ochrony zdrowia, jest jednym z dwóch największych rynków Unii Europejskiej. Pozyskanie nowego partnera na tak istotnym rynku jest dla nas również ważne z perspektywy przyszłorocznej premiery Prodrobota Magna, przeznaczonego do rehabilitacji pacjentów dorosłych – komentuje Bartłomiej Wielogórski. Inne obszary technologii robotycznej, na których obecnie skupia się spółka, obejmują wprowadzenie na rynek Prorobota Magna, przeznaczonego do terapii pacjentów dorosłych oraz uzupełnienie terapii o wirtualną rzeczywistość i grywalizację w celu maksymalizacji motywacji pacjentów i efektywności terapii. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie 2021 i 2022 roku.
Prodromus produkuje i dostarcza urządzenia rehabilitacyjne aktualnie przeznaczone głównie dla dzieci, z systemem biofeedbacku w czasie rzeczywistym. Opatentowana autorska technologia jest rozwijana od dekady, a prawie 40 Prodrobotów pomaga pacjentom w 10 krajach w Europie i w Azji. Spółka współpracuje z 17 dystrybutorami w 29 krajach na całym świecie. Na rynku polskim Prodromus prowadzi także sprzedaż bezpośrednią.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2