reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Reakto pozyskało 1,5 mln PLN

Dronowa spółka Reakto przekroczyła próg minimalny 1,5 mln zł w zakończonej wczoraj, 4 listopada kampanii crowdfundingu udziałowego i planuje debiut na NewConnect w 2023 roku.

Po sukcesie kampanii crowdfundigu udziałowego, Reakto będzie kontynuować prace R+D nad infrastrukturą przeznaczoną na potrzeby bezzałogowych statków powietrznych. Jednym z kolejnych kroków w rozwoju firmy są plany giełdowe. Reakto celuje z wejściem na rynek NewConnect w 2023 roku.
– Cieszymy się z przekroczenia kwoty 1,5 mln PLN, co pokazuje, że inwestorzy chcą wspierać rynek ochrony, jak i innowacyjną gałąź polskiej gospodarki, jaką jest branża bezzałogowych statków powietrznych. Dziękujemy inwestorom za okazane zaufanie i witamy ich w projekcie Reakto. Drony to perspektywiczny biznes. Kapitał z kampanii przeznaczymy na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dedykowaną dronom, certyfikację oraz realizację pilotażu z agencjami ochrony. Dodatkowo planujemy poszerzyć nasz zespół, co przełoży się na przyspieszenie naszych prac i umożliwi realizację działań, na które nie mogliśmy sobie pozwolić w ramach własnego finansowania – informuje Wojciech Stawiarski, założyciel i prezes zarządu Reakto. W ramach kampanii crowdfundingu udziałowego Reakto zapisy złożyło 179 inwestorów. Za kwotę 1,5 mln PLN uzyskają oni 12,9% udziałów w spółce. Wycena spółki przed inwestycją (pre-money) wynosiła 9,8 mln PLN. Reakto to firma tworząca system szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów - indywidualnych i biznesowych. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów. – Naszą zaletą jest unikatowy model biznesowy Anything as a Service. Dzięki temu nasi partnerzy nie będą musieli kupować stacji dokujących czy dronów na własność, szkolić personelu i certyfikować się przed Urzędem Lotów Cywilnych. Znacząco obniża to próg wejścia we współpracę w porównaniu do konwencjonalnego procesu sprzedaży. Zamiast tego, dana agencja ochrony będzie dołączać sieć Reakto do swojego wachlarza usług. Partnerstwo z Reakto jest dla agencji ochrony nie tylko korzyścią, w postaci redukcji kosztów operacyjnych, gdyż zajmiemy się fałszywymi alarmami. Pozwoli również generować wymierny przychód z tytułu prowizji od abonamentu – mówi prezes zarządu Reakto. Kilka dni temu spółka podpisała list intencyjny z VIP Security System. W ramach zawartej umowy zrealizowany zostanie program pilotażowy na terenie Nowego Sącza zaplanowany na 2022 rok. W 2021 roku, w ramach programu NCBiR, Reakto wraz z Wyższą Szkołą Biznesu National Louis University, złożyły wniosek na realizację projektu integratora multisensorycznego wspomagającego proces obsługi i kontroli lotu bezzałogowego statku powietrznego. Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego przelotu dronów przy wykorzystaniu ogólnodostępnych danych i pomiaru z czujników oraz wsparcie procesów decyzyjnych operatora bezzałogowego statku powietrznego. Oprogramowanie będzie analizowało dane z publicznie dostępnych źródeł oraz z czujników podłączonych do pojazdu. Reakto przeszło już ocenę formalną wniosku i oczekuje na wyniki oceny merytorycznej. W planach rozwoju spółki jest także debiut giełdowy. Dołączenie do grona spółek notowanych na NewConnect Reakto planuje w 2023 roku. Na koniec 2021 roku wartość rynku ochrony w Polsce może wynieść ponad 11 mld PLN.
REAKTO to polski startup znajdujący się na wczesnym etapie rozwoju. Spółka zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów – indywidualnych i biznesowych. Obecnie rozwija autorską usługę pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Prezesem spółki jest Wojciech Stawiarski.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1