reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Dronowy startup Reakto nawiązał współpracę z VIP Security System

Reakto planuje finalizację programu pilotażowego w 2022 roku. Spółka prowadzi aktualnie kampanię crowdfundingu udziałowego i pozyskała prawie 92 proc. zakładanej kwoty progu minimalnego.

Reakto – firma koncentrująca się na budowie sieci floty dronów w modelu Anything as a Service (XaaS) dla klientów indywidualnych oraz agencji ochrony, 3 listopada podpisała umowę intencyjną z VIP Security System. W ramach współpracy zrealizowany zostanie program pilotażowy na terenie Nowego Sącza. Jego finalizacja zaplanowana jest na 2022 rok.
W 2023 roku Reakto chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect. Wcześniej jednak spółka planuje pozyskanie kapitału zewnętrznego w ramach trwającej już kampanii crowdfundingu udziałowego.
– Przedstawiciele VIP Security System, z prezesem Adamem Wojtasem na czele, bardzo szybko dostrzegli zalety tworzonej przez nas usługi, co udało się przekuć w podpisanie listu intencyjnego. Zdefiniowaliśmy kluczowe obszary potencjalnej współpracy i zgodnie z treścią umowy, będziemy dążyć do realizacji wspólnego pilotażu w przyszłym roku. Wierzymy, że nasz system szybkiego reagowania doskonale wpisuje się w plany dynamicznego rozwoju tego przedsiębiorstwa, zważywszy na ich progresywne podejście do jakości oferowanych usług ochrony mienia – mówi Wojciech Stawiarski, prezes i założyciel Reakto. VIP Security System to agencja ochrony osób i mienia. Firma świadczy usługi kompleksowej ochrony fizycznej oraz technicznej w ramach m.in. monitoringu imprez masowych, czy ochrony VIP. Niedawno – w ramach programu NCBiR – Reakto wraz z Wyższą Szkołą Biznesu National Louis University, złożyły wniosek na realizację projektu integratora multisensorycznego wspomagającego proces obsługi i kontroli lotu bezzałogowego statku powietrznego. Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego przelotu dronów przy wykorzystaniu ogólnodostępnych danych i pomiaru z czujników oraz wsparcie procesów decyzyjnych operatora bezzałogowego statku powietrznego. Oprogramowanie będzie analizowało dane z publicznie dostępnych źródeł oraz z czujników podłączonych do pojazdu. Reakto przeszło już ocenę formalną wniosku i oczekuje na wyniki oceny merytorycznej. Obecnie na platformie Smartfunds trwa kampania crowdfundingu udziałowego Reakto, w ramach której spółka chce pozyskać do 3 mln PLN. Aktualnie firma pozyskała ponad 90 proc. progu minimalnego, który został ustalony na 1,5 mln PLN. – Dziś ostatni dzień zapisów. Obecnie w zbiórce wzięło udział 146 inwestorów. Zebrane z kampanii środki chcemy przeznaczyć na realizację prac nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym oraz uruchomienie własnego centrum operacyjnego. Rozpoczęcie pilotażu usługi planujemy już w Q2 2022 roku – komentuje Wojciech Stawiarski. Wycena spółki przed inwestycją (pre-money) wynosiła 9,8 mln PLN.
Reakto to polski startup znajdujący się na wczesnym etapie rozwoju. Spółka zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dedykowanego agencjom ochrony oraz klientom indywidualnym i biznesowym. Obecnie rozwija autorską usługę w modelu Anything as a Service, pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1