reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Phoenix Contact
Przemysł elektroniczny |

Phoenix Contact E-Mobility oficjalnie otworzył zakład w Rzeszowie

Produkcja ruszyła już w styczniu, ale uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Phoenix Contact E-Mobility w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko odbyło się 7 października.

– Rozbudowa naszej bazy produkcyjnej w nowej lokalizacji w Polsce jest decydującym krokiem w rozwoju elektromobilności – podkreśla Michael Heinemann, CEO spółki Phoenix Contact E-Mobility. Budowa nowej fabryki dla elektromobilności o powierzchni 15 000 m kw. trwała zaledwie pięć miesięcy, już w styczniu 2021 rozpoczęto produkcję kabli ładowania AC. Fabryka Phoenix Contact została zbudowana pod potrzeby specjalisty elektromobilności przez developera zajmującego się budową i wynajmem nieruchomości przemysłowych, firmę Panattoni.
W Rzeszowie na ośmiu liniach produkcyjnych powstają kable ładowania AC, gniazda do stacji ładowania AC, ładowarki naścienne oraz gniazda ładowania pojazdu. Do końca roku będzie działać dziesięć linii produkcyjnych.
Jak informuje firma, nowy zakład odczuł już dynamikę rozwoju rynku elektromobilności. Początkowe zatrudnienie wzrosło szybciej niż planowano, zespół liczy już 300 pracowników. Co roku wyraźnie wzrasta liczba nowo rejestrowanych pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in. W pierwszym półroczu 2021 roku udział nowo zarejestrowanych pojazdów elektrycznych w Europie wzrósł ponad dwukrotnie w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. – Każdy z tych samochodów ma w bagażniku kabel ładowania AC. Premie i dotacje w całej Europie zapewniają rozwój prywatnej i publicznej infrastruktury ładowania. Działania te zwiększają dodatkowo sprzedaż kabli ładowania AC. Ze względu na dobrą lokalizację w Parku Naukowo-Technologicznym Dworzysko, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, nasz zakład stanie się ważnym miejscem w sieci produkcyjnej Phoenix Contact E-Mobility – mówi Dominik Mazur, dyrektor zakładu w Rzeszowie. Polska fabryka będzie dostarczać produkty na rynek europejski i amerykański. W zakładzie głównym Phoenix Contact E-Mobility w Schieder są tworzone i testowane nowe technologie. Znajdują się tam wysoko zautomatyzowane linie produkcyjne, dział produkcji przedseryjnej, prototypownia oraz dział konstrukcyjny, marketingu i sprzedaży. Powierzchnia całkowita nowego zakładu w Rzeszowie wynosi 15 000 m kw., z czego 14 000 m kw. zajmuje produkcja i magazyny, a 1000 m kw. pomieszczenia biurowe.
Na zdjęciu: Michael Heinemann, CEO © Phoenix Contact E-Mobility, oraz Dominik Mazur, dyrektor fabryki w Rzeszowie, podczas uroczystości otwarcia podłączyli symbolicznie wtyk ładowania do gniazda ładowania.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2