reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hanza
Biznes |

HANZA przejmuje niemieckiego producenta elektroniki

HANZA Holding AB nabyła firmę Helmut Beyers GmbH („Beyers”), producenta elektroniki z Mönchengladbach w Niemczech, zatrudniającą około 150 pracowników.

Szwedzki producent wznawia tym samym ekspansję w Niemczech, tymczasowo wstrzymaną w czasie pandemii.
Beyers wnosi kompetencje w obszarze EMS, co jest istotnym warunkiem dalszego rozwoju HANZA. Oczekuje się, że przejęcie Beyers będzie miało pozytywny wpływ na wzrost i rentowność Grupy w 2022 roku.
HANZA ma już w Niemczech zakład produkcyjny, w Remscheid, który oferuje usługi rozwoju produktu, montażu końcowego oraz produkcji mechaniki i elektroniki. Nowy zakład produkcyjny w Mönchengladbach znajduje się nieco ponad 10 km od Remscheid i przyczyni się zarówno do wzrostu kompetencji, jak i mocy produkcyjnych w zakresie elektroniki – informuje HANZA. – Nasza strategia zapewnia dobry poziom pozyskiwanych zamówień na rynkach skandynawskich, poza tym stale wzmacniamy inne klastry produkcyjne – mówi Erik Stenfors, dyrektor generalny HANZA. – Podczas pandemii czekaliśmy na ponowne otwarcie rynku niemieckiego. Teraz osiągnęliśmy punkt wyjścia do ekspansji w Niemczech i zgodnie z naszą strategią rozwoju klastrów dodajemy nowoczesną fabrykę elektroniki – stwierdza Erik Stenfors. Sprzedającym jest kierownictwo firmy Beyers, które pozostanie na swoich stanowiskach i będzie nadal prowadzić fabrykę zgodnie z koncepcją klastra HANZA. HANZA nabyła 100% udziałów w Beyers za cenę zakupu odpowiadającą kapitałowi własnemu w spółce, który według wstępnych sprawozdań finansowych wynosi 2,7 mln EUR. Cena sprzedaży może zostać powiększona w związku z oczekiwanym wzrostem sprzedaży w latach obrotowych 2022 i 2023 – dodatkowa kwota maksymalnie może wynieść 2,5 mln EUR. Szacuje się, że koszty transakcji i integracji wyniosą łącznie około 10 mln SEK (około 1 mln EUR), i będą uwzględnione głównie w czwartym kwartale 2021 roku. Prognozy sprzedaży Beyers za 2021 rok wynoszą około 18 mln EUR, co oznaczałoby spadek wolumenu spowodowany pandemią o około 10% w porównaniu z 2020 rokiem. Z powodu koronawirusa ucierpiały także zyski firmy, która działa obecnie z zerową marżą.
HANZA, szwedzka firma produkcyjna, została założona w 2008 roku. HANZA ma zakłady produkcyjne w siedmiu krajach: Szwecji, Finlandii, Niemczech, Estonii, Polsce, Czechach i Chinach, a wśród klientów firmy są takie tuzy, jak ABB, Epiroc, GE, Getinge, Oerlikon, Saab czy Siemens. Przychody za 2020 rok przekroczyły 2 mld SEK (234 mln USD).

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-2
reklama
reklama